Anasayfa » Yeni Tesla Model 3 Teknik Özelliklerinin Project Highland Insider Tarafından Sızdırıldığı Bildirildi teknoones
Teknoloji

Yeni Tesla Model 3 Teknik Özelliklerinin Project Highland Insider Tarafından Sızdırıldığı Bildirildi teknoones

Söylentilere mevzu olan bütün değişimler muhtemelen kollarını açarak kucaklanmayacaktır. Son olarak sızıntıya bakılırsa Tesla, maliyetleri düşürmek için tekrar keşfedilen Model 3’teki ısı sensörünü kaldırıyor. Anımsamak gerekirse, yerleşik sensör, kullananların araçlarının dışındaki anlık sıcaklığı denetim etmelerini sağlar.

Hususi sensör ortadan kalktığında, araba üreticisi, ortam hava durumu ayrıntılarını kullanarak lüzumlu detayları çekecek olan araçtaki yükseltilmiş GPS modülünü kullanarak ısı bilgisi sunmayı planlıyor. Bununla beraber, bu değerler, örnek olarak garajınızdaki ısı ve rutubet seviyeleri ile muhtemelen aynı olmayacaktır – bilhassa de kapalı bir alanda ani ısı tehlikeleri var ise.

Tesla aslına bakarsak sensörleri atlamaya yabancı değil. En önemlisi, firma, gelişmiş şoför yardım sistemine rehberlik etmesi için bütün kamera yaklaşımı lehine otomobillerinden radar sensörünü kaldırdı, sadece sistemle ilişkili arıza olaylarının sayısı meteor şeklinde arttıkça adım geri tepti.

The Washington Post’a bakılırsa, radar dizisini kaldırıp yerine uzamsal farkındalık için sekiz yönlü kameralardan oluşan bir sistem dercetmek için şahsi olarak baskı icra eden Tesla CEO’su Elon Musk’du. Bilhassa bu tartışmalı kararın maliyetleri düşürmek için de alındığı dikkat çekiyor.

Kaynak link

Kategoriler