Anasayfa » Yaptığı Tek Şeyde En İyisi teknoones
Teknoloji

Yaptığı Tek Şeyde En İyisi teknoones

Fakat Amazon’un hakikaten uğraşması ihtiyaç duyulan şey şu: Kindle temelde tek numara bir midilli. Kabul ediyorum, Kindle bu tek numarada nefes kesecek, fakat tekrar de yalnız bir numara. Okuması kolaydır, daha karanlık ortamlar için arka ışığı vardır ve sonsuza kadar dayanır. Üstelik üstünde onlarca kitap saklayabilir, böylece koca bir kütüphaneyi yanınızda taşıyabilirsiniz. Fakat problem şu ki, pil bölümü haricinde, telefonunuz da hepsini yapıyor. Amazon’un yenmesi ihtiyaç duyulan canavar bu.

Felsefi olarak konuşursak, Kindle kullanmamak Kindle kullanmak kadar kolaydır. Kindle’da kitap okumak kolaydır, sadece telefonunuz aynı şeyi ufak ödünlerle yapar. Telefonunuzun monitörü o denli büyük değil (Samsung Galaxy Fold 4’ünüz yoksa) ve pili o denli uzun dayanmıyor, sadece telefonunuzun hayatını kaybetmesine izin vermeyeceksiniz ve bunu yalnız vazgeçtiğiniz için değil okumayı kaçırmak.

Kindle icra ettiği işte en iyisidir ve bu harikadır. Fakat bununla birlikte çantanızdaki en rahat değiştirilen teknolojidir. Minimum biri devamlı yanınızda olacak telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar dahil olmak suretiyle Kindle içeriğinizi okumanın başka yolları da vardır. Önümüzdeki hafta CES’e gittiğimde Kindle’ı yanıma alacağım fakat muhtemelen onu yazın hiç bir eğlence parkına götürmeyeceğim.

Kategoriler