Anasayfa » Yangın Amblemi Etkileşimi: Ejder Zaman Kristali Nasıl Kullanılır? | İpuçları & Hileler teknoones
Oyun

Yangın Amblemi Etkileşimi: Ejder Zaman Kristali Nasıl Kullanılır? | İpuçları & Hileler teknoones

Fire Emblem Engage’de Draconic Time Crystal ile alakalı bilmenizde fayda olacak her şey.

İçindekiler[Hide][Show]

Yangın Amblemi birtakım fazlaca komplike tepkiler aldı. Three Houses’un pek oldukça hayranı, toplumsal unsurlardaki azalmayı birazcık düşürme olarak görmüş oldu. Öte taraftan, eski oyunların fanatikleri, harbe artan odaklanmayı forma dönüş olarak görüyor. Sadece kararlı olan bir şey var ki, Yangın Amblemi mutlaka taze hissettiriyor ve bu, bir takım yeni mekanik yardımıyla.

Her ne kadar yeni bir tesir yaratmak için devamlı lüzumlu olmasa da. Three Houses’ta tanıtılan bir hususiyet, Engage’de geri dönüyor ve bu, Draconic Time Crystal. Bu esrarengiz McGuffin inanılmaz derecede kuvvetli ve olanaksız durumları oldukça daha leziz bir şeye dönüştürebilir.


Daha çok Yangın Amblemi Etkileşimi içinde ne olduğu:

Cenk Rehberi | Çömez İpuçları | Oyun Dengesi | Tanıtım Fragmanı | Genişletme Geçişi


Acımasız Süre Kristali Nelerdir?

Ejder Süre Kristali – adından da anlaşılacağı şeklinde – dönemin akışını denetim edebilen bir kristaldir. Muhtemelen ejderhalar tarafınca (yahut onlar için) yapılmıştır. Süslü bir mücevher parçası için süslü bir isim.

Alear, Lythos’un esrarengiz güçler tarafınca saldırıya uğramasının arkasından Ejder Süre Kristali’ni eline alır. Kukuletalı bir figür fazlaca üzülür, hemen hemen ebedi güce haiz bir eşya düşürür ve kısa bir müddet sonra Vander onu size verir. Her şey kağıt üstünde fazlaca yapmacık geliyor – birazcık müsait – fakat pratikte fazlaca mükemmel.

Tarihi denetlemek kuvvetli bir mekaniktir, bundan dolayı onu iyi mi kullanacağımıza geçelim.


Ejder Süre Kristali Iyi mi Kullanılır?

Vander size Ejder Süre Kristalini verdiği andan itibaren tarihi arzu ettiğiniz şeklinde bükebilirsiniz. Sıranız esnasında herhangi bir zamanda kristali kullanarak tarihi daha önceki bir vakaya geri alabilirsiniz. Denetim cihazınızdaki ‘+’ düğmesine basarak Kristale erişebilirsiniz. Oluşturulan menüdeki en üstteki seçenektir.

Kristalin en bariz kullanması hataları düzeltmektir. Örnek olarak, karakterleri hareket ettirdiğiniz sırayı değişiklik yapmak yahut dizilişinizi birazcık ayarlamak. Sadece gücü bunun ötesindedir. Yangın Ambleminde Ölüm fazlaca felakettir, sadece süre ve mekan isteğinize bakılırsa büküldüğünde, ölüm daha oldukça geçici, gayri muayyen bir kavramdır.

Bir müttefikin ölmesini önlemek için Ejder Tarihi Kristalini kullanabilirsiniz ve aslen, bu muhtemelen Kristali en sık çıkaracağınız zamandır. Kimse dostlarının ölmesini istemez ve senin bunu durduracak gücün var.

Acımasız Süre Kristali bundan oldukça daha kuvvetli. Bir savaşın neredeyse her noktasına tarihi geri sarabilirsiniz. Bu, taktik yaklaşımları denemenize ve AI ile uğraşmanıza imkan tanır. Bir tek nasıl sonuçlanacağını görmek için 3 yahut 4 tur cenk oynayabilir, arkasından daha önceki bir noktaya geri dönebilir ve başka bir şey deneyebilirsiniz. Burada oldukça fazla oyun var ve isterseniz her soruna en iyi çözümü bulmak için Engage’in derinliklerine inebilirsiniz.


Ejder Süre Kristalinin Sınırlamaları

Bütün söylenenler, Ejder Süre Kristalinin sınırlamaları vardır – her ne kadar derhal belli olmasalar da. ilk olarak, kristal elinizde yoksa, hal böyle olunca onu asla kullanamazsınız. Kristalinizi kaçırdığınız görevler en gerilmiş olanlarıdır bundan dolayı her fiil önemlidir ve her hata geri dönülmez bir ölüme yol açabilir.

Ek olarak, şayet oynuyorsanız Yangın Amblemi Hard yahut Madning’de Draconic Time Crystal’ın gücü mühim seviyede azalır. Düzgüsel’deyken, bu aracı müddetsiz halde kullanabilirsiniz, sadece daha sıkıntılı zorluklarda, cenk başına yalnızca 10 kullanımla sınırlandırılırsınız. Bu oldukça şeklinde gelebilir, sadece Zor ve Çılgınlık mühim seviyede daha zor olsa gerek, bu da muhtemelen bu özelliği daha sık kullanmak isteyeceğiniz demektir. Mühim olan – yapamazsınız.


Bugün Fire Emblem Engage için elimizdekiler bu kadar. Daha çok ipucu ve püf noktası için öteki kılavuzlarımıza göz atın.

Kategoriler