Anasayfa » Tesla Aracınız için Apple Watch Uygulaması teknoones
Teknoloji

Tesla Aracınız için Apple Watch Uygulaması teknoones

Tesla’nıza binmek üzereyken telefonunuzu ve anahtar kartınızı asla unuttunuz mu? Fakat iPhone’unuza asla gerek kalmadan Tesla’nızın kapılarını açmak talep eder misiniz? Artık Tesla için yeni Watch Uygulaması ile Tesla’nızı tamamen denetim edebilirsiniz – anahtarlık, anahtar kart ya da iPhone gerekmez.

Tesla’nın kendi uygulaması, emniyet özellikleri ve birtakım verilerin görselleştirilmesi için yeterince iyi olabilir, sadece birtakım açılardan eksiktir. Bundan dolayı size birkaç alternatif uygulamadan bahsedeceğim. Tüketici geri bildirimlerine bakılırsa bağımsız olarak açılan ve devamlı güncellenen bu uygulamalar, EV sahiplerine sıfır egzoz, sıfır emisyonlu sürüş hikayesinde destek olmak istiyor.

Elektrikli çalgı kullanmak kulağa hoş geliyor ve bir çok durumda hakkaten de öyleki. Çok büyük oranda tork, süratli hızlanma ve vites kutusu olmamasının avantajlarından yararlanırken karbon ayak izinizi azaltmak için reel bir adım atıyorsunuz. Kaputun altında motor olmaması da sessizliği sevenler ve her vites küçültmeye gereksinim duyulduğunda egzozun sesini hissetmek istemeyenler için büyük bir artı.

Tesla’yı izleyin

Tesla için Watch uygulaması, Tesla’nızla etkileşim kurmanın ve denetim etmenin keyifli bir tali ve hatta üçüncül yolu olarak 2020’de hayata başladı. Bir çok Tesla sahibi, Tesla’larını denetlemek için telefonlarında Tesla uygulamasına haizdir ya da en azından Tesla’nın kilidini açmak ve “başlatmak” için bir anahtar kart kullanır. Tesla’nızın kilidini açmak için kullanılabilecek Tesla yüzüğü ve Tesla Anahtarlık benzer biçimde mamüller bulunurken, Tesla için Watch Uygulamasının yaratıcısı bu etkileşim biçimlerinin kafi olmadığını düşünüyor. Tesla Uygulamasının verdiği kontrolün aynısını size bileğinizden verecek bir Apple Watch uygulaması üstünde çalışmaya karar verdiler.

Apple Watch Tesla uygulamasının özgün sürümü temel detayları içeriyordu: kilit açma, arabayı kilitleme, şarj irtibat noktasını açma ve şarj istatistiklerini görme ve mevcut saat yüzlerinize eklenebilecek birtakım güzel komplikasyonlar.

Arkasından, zaman içinde tatbik geliştikçe daha çok denetim ve hususiyet eklendi: koltukları ısıtmak, soğuk havada arabanın buzunu deşifre etmek, camları ve kapıları açmak ve oldukca daha fazlası! Sadece devamlı ufak bir problem vardı: WatchforTesla Uygulaması bu komutları başlatmak için veri bağlantısını kullandı, şu demek oluyor ki bu kontrollerden herhangi birinin gerçekleşmesi için bir web bağlantısına ihtiyacınız vardı. Kuvvetli bir Wi-Fi ya da 5G bağlantınız olsa bile, arabanın kilidini açmaya ya da bagajı açmaya çalışırken devamlı birkaç saniye rötar oluyordu.

Bluetooth güncellemesi

Bugün itibariyle en büyük problem tamamen çözüldü ve WatchforTesla uygulamasını bütün mevcut ve potansiyel Tesla sahiplerine tamamen öneri edebilirim. 1.2.7 tatbik güncellemesiyle geliştirici, Apple Watch’un Bluetooth bağlantısını hacklemeyi başardı ve artık anında çalışıyor. WatchforTesla uygulaması artık arabanın kilidini açmak, bagajı açmak ya da camları havalandırmak için kullanıldığında herhangi bir rötar gecikmesine haiz değil. Tıpkı yöresel Tesla uygulaması benzer biçimde çalışır, araca yaklaştığınızda sizin için kilidi açılır.

Oluşturmak

Kurulumu oldukca kolaydır. Yalnız WatchforTesla ayarlarınıza gidin ve “Bluetooth direkt çalgı kontrolünü etkinleştir” seçeneğini açın, arkasından çalgı, aracın yanında yeni bir anahtarı tanıyacaktır. Arkasından, fizyolojik anahtar kartınızı Tesla’nın bardak tutucularının arkasına yerleştirin ve işte, hazırsınız! Artık Apple Watch’ınızı tek Tesla anahtarınız olarak kullanabilirsiniz!

Ne bilmek istiyorsun

WatchforTesla son aşama sağlam olması durumunda, bir yazılım güncelleme sınırlamasına haizdir. Otomobilinizdeki yazılımı güncellemek için yöresel Tesla uygulamasını kullanmaya devam etmeniz gerekiyor. En son, Apple Watch ile yakınlık kilidinin açılması için WatchforTesla uygulamasının bileğinizde aleni olması icap eder, bu yüzden yöresel Tesla uygulaması benzer biçimde eylemsiz olarak çalışmaz.

Ayrım ettiğim tek reel ihtiyaç, son olarak WatchOS 9 yazılımını çalıştırabilen bir aygıt için. elma izlehaiz olmalısın. Şahsen ben yalnız 44 mm Apple Watch Series 7’yi Wi-Fi ile kullanıyorum ve muhteşem çalışıyor.

Tek seferlik 449 TL ücret karşılığında Apple Watch’unuzu Tesla anahtarınız olarak kullanabilmem pek zekice olmadı. Telefonunuzun arızalanması niteliğinde size extra bir yedek sağlıyor ve artık Bluetooth güncellemesi ile kusursuz bir halde çalışıyor. Birden fazla Tesla’nız var ise, tekrar satın almak zorunda kalmadan bütün araçlarınızı da bu uygulamadan yönetebilirsiniz.

Tessie – Dört Teslanız

Tessie – Four Your Tesla uygulaması, Watch for Tesla uygulamasına iyi bir parasız* alternatiftir.

Tessie uygulaması, kilometrenizin eksiksiz bir geçmişini kaydedebilir, arabanın pil sağlığını ölçebilir, şarjı izleyebilir ve cep telefonunuz, parlak zeka saatiniz ya da masaüstü tarayıcınız ile çalışabilir. Tatbik ek olarak yağmurun yaklaşıp yaklaşmadığını ve pencerelerin aleni olup olmadığını size bildiren parlak zeka uyarılara haizdir. Son zamanlarda, içerik oluşturucular Siri, Google Asistan ve Alexa sesli denetim uyumluluğunu ekledi.

Tessie’nin bütün fonksiyonlarını kullanmak için ayda 5 Amerika doları ya da bir kereye mahsus 200 Amerika doları ödemeniz icap eder.

Ne düşünüyorsun? Apple Watch’ınızı bir anahtar olarak kullanmanın faydalı bulunduğunu mu yoksa daha oldukca işe yaramaz bir çalgı bulunduğunu düşünüyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda dört gözle temenni ediyorum.

Minik bir not: Bir uygulamanın birden fazla aygıt türünde de kullanılabileceğini lütfen ihmal etmeyin!

— reklam —

Kaynak link

Kategoriler