Anasayfa » Slack Arşivinizi Discord’a Nasıl Taşıyabilirsiniz? teknoones
Teknoloji

Slack Arşivinizi Discord’a Nasıl Taşıyabilirsiniz? teknoones

Slackord2’yi indirin. Sadece açmadan ilkin bir Discord botu kurmanız gerekecek; işte adım atmak için bir irtibat. Tıklamak Yeni tatbikismini ne koyarsanız koyun. Peşinden, URL Oluşturucu altındaki düğme OAuth2 sol kenar çubuğunda. Kapsam altında tıklayın Bot. bu bot izinleri bunu yaptıktan sonrasında alan görünecektir; tıklamak idare edici Orası. Peşinden, aşağı kaydırın ve kopyalayın Açılan URL sonrasında ihtiyacınız olacak.

Şimdi şuraya git: Bot kenar çubuğundaki bölüm. İsterseniz bota hususi bir kullanıcı ismi ve simge verin, peşinden güvenilir olun Her insana Aleni Bot Ve OAuth2 Kodu Verme gerektirir hem kapalı bununla birlikte “Bildiri içinde ne olduğu amacı” aleni. Değişikliklerinizi kaydetmek isteyip vazgeçtiğiniz sorulacaktır; tıklayın Kaydetmek. Şimdi sayfanın en üzerine gidin ve tıklayın. Jetonu Sıfırla düğme. Simgeyi kopyalayın.

En son, daha ilkin kopyaladığınız URL’ye gidin. Botu hangi Discord sunucusuna eklemek dilediğiniz sorulacak – Slack gönderilerini taşımayı düşündüğünüz sunucuyu seçin.

Slack Arşivinizi Taşıyın

Justin Pot vesilesiyle Slackord

Artık bilgisayarınızda Slackord2’yi açabilirsiniz. Sizden Bot Jetonunuz istenecek; yapıştırın. Her şey çalışıyorsa, size “Bot bağlantısı şimdi etkinleştirildi” mesajı verilmelidir, sadece hemen hemen bağlanmamalısınız.

Bunun yerine tıklayın Dosya > JSON Klasörünü İçe Aktar. Daha ilkin indirdiğiniz Slack arşivine göz atın ve taşımak dilediğiniz kanalın klasörünü açın. Arşivin ne kadar büyük olduğuna bağlı olarak ayrıştırma işlemi birazcık vakit alabilir. Her şey muntazam çalışıyorsa, gözlerinizin önünde kayan eski mesajları görmelisiniz. Ayrıştırılırken Discord’a gidin ve aynı ada haiz yeni bir metin kanalı oluşturun.

Slackord’da ayrıştırma tamamlandığında, tıklayın Ayarlar > Bot Bağlantısı > Bağlan. Bu bağlanacaktır; oluşturduğunuz bot Discord’da çevrimiçi olarak gösteriliyorsa çalıştığını anlayabilirsiniz. Şimdi “ yazabilirsiniz/ gevşeklik” kanalınızın arşivlerini aktarmak dilediğiniz Discord kanalında. Her şey doğru ayarlanmışsa, mesajlar az az görünmeye başlayacaktır.

Taşımak dilediğiniz her kanal için boş bir kanal oluşturarak, JSON klasörünü açarak ve /slackord’u çalıştırarak bu işlemi tekrarlayın. Kabul etmek birazcık vakit alacak ve sonuçlar muhteşem değil. Gönderilerin tümü düz metindir ve yanlarında avatarı görmezsiniz. Tekrar de, bütün eski Slack gönderilerinizin aranabilir bir arşividir. Artık arkadaşlarınıza geçiş yapma zamanının geldiğini bildirmeniz kafi.

Kaynak link

Kategoriler