Anasayfa » PlayStation 5 Pro’nun 2024’te Çıkacağı Bildirildi teknoones
Oyun

PlayStation 5 Pro’nun 2024’te Çıkacağı Bildirildi teknoones

Görünüşe nazaran PlayStation 5’in geliştirilmiş bir versiyonu üstünde çalışılıyor.

PlayStation 5’in stoklara daha basit erişilebilen perakendeciler yardımıyla elde edilmesi artık daha basit olduğu için, yeni modeller geliyor benzer biçimde görünüyor. Görünüşe nazaran çalışmalarda yeni bir model bulunduğunu geçmişte duymuştuk. Raporlar, PlayStation 5’in bu yeni modelinin şu anda sunulan mevcut modelleri aşamalı olarak kaldıracağını öne sürdü. Bu yeni modeli değişik kılan, çıkarılabilir bir disk sürücüsünün bulunacak olmasıdır. Hala bu modelin onaylanıp tanıtılmasını beklerken, önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek başka bir model üstünde çalışılıyor.

Bir PlayStation 5 Pro’nun geliştirme aşamasında olduğu bildiriliyor. Bu haber bir haberden geliyor. İçeriden Öğrenen Oyun. Yazar Tom Henderson, sektörde güvenli bir içeriden biri oldu, sadece bunu şimdilik bir söylenti olarak etiketlememiz gerekiyor. Habere nazaran kaynaklar, muhabiri yeni bir PlayStation 5 modeli üstünde çalışmış olduğu hikayesinde uyardı. Bu, PlayStation 5 Pro olurdu ve daha ilkin söylentilere nazaran ayrılabilir disk sürücülü PlayStation 5 modeli olmazdı. Bunun yerine, bu, son nesil PlayStation 4 Pro’ya benzer halde konsolun daha gelişmiş bir sürümüdür.

Bu yeni konsolla, daha ilkin PlayStation 5’i atlamış olabilecek tüketiciler için satın alma işlemini daha cazibeli hale getirebilecek genel bir performans artışı bekleyebiliriz. Doğal ki, hemen hemen bu PlayStation 5 Pro’ya neyin güç sağlayabileceğine dair herhangi bir belirtimimiz yok. Bunun yerine, konsolun geliştirilmekte olduğuna dair yalnızca bir söylenti var ve Sony, PlayStation 5 Pro’yu 2024’ün sonlarında piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu model, PlayStation 5 benzerlerinin üstünde bir performans artışına haiz olacak.

Ayrıca, daha ilkin söylentileri dolaşan ve bildirilen çıkarılabilir disk sürücülü PlayStation 5 modeliyle alakalı resmi açıklamaları bekliyoruz. Bu hususi modelin, şu anda piyasada bulunan halihazırda yayımlanan PlayStation 5 ve PlayStation 5 dijital modellerine nazaran başka herhangi bir ek iyileştirmeye haiz olup olamayacağını görmek ilgi çekici olacaktır. Geçmişte, APU’yu soğutmak için kullanılan sıvı metalin potansiyel olarak dışarı sızdığına dair raporlar vardı ve bu kaygı kaynağıydı. Dolayısıyla, bu cephede herhangi bir ayarlama yapılıp yapılmadığını görmek ilgi çekici olurdu.

Kategoriler