Anasayfa » Microsoft ve Sony rekabetinde sular durulmuyor
Teknoloji

Microsoft ve Sony rekabetinde sular durulmuyor

Microsoft ve Sony rekabetinde sular durulmuyor

Dünyanın en büyük teknoloji markalarından önde gelen Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alma süreci günden güne daha karmaşık hale gelmeye devam ediyor. Microsoft, hali hazırda dünyanın en büyük teknoloji markalarından biri. Sadece şirket bir tek bu unvanla yetinmek istemiyor ve oyun sektörü içinde de aynı şekilde anılmak istiyor. İşte bu amacına yetişebilmek için Activision Blizzard’ı bünyesine katmak isteyen ve bu uğurda 69 milyar doları gözden çıkaran Microsoft, Sony barajını bir türlü aşamıyor.

Bilinmiş olduğu suretiyle Japon teknoloji ve oyun devi Sony, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasının rekabet kurallarına aykırı bulunduğunu dile getirmiş ve firmanın bu açıklamalarının peşinden ise ABD Birleşik Devletleri Federal Rekabet Kurumu da harekete geçerek söz mevzusu alım süreci hakkında soruşturma başlatmıştı.

Microsoft ve Sony rekabetinde sular durulmuyor

Bu mevzulara ilişkin uzun süredir sessizliğini korumuş olan Microsoft ise, dün Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer vasıtasıyla sessizliğini bozdu. Sony’nin bu tavrının arkasında yatan sebebin, rekabeti düşünmek değil kendi çıkarlarını korumak bulunduğunu söyleyen Spencer, rakibinin amacının Xbox’ın enerjisini tüketmek bulunduğunu iddia etti.

Bu satın alımın gerçekleşmesi halinde Call of Duty serisinin minimum 10 yıl daha PlayStation konsoluna çıkmaya devam edeceğini belirten Spencer’a nazaran bu antak kalma her insanın lehine olacak. Son olarak, bu alım sürecinin 2023 yılının ortalarına doğru mutlu sonla biteceğini düşünen Microsoft, şimdiden Call of Duty serisi için Nintendo ile antak kalma imzalamayı dikkatsizlik etmedi.

Kategoriler