Anasayfa » Microsoft, PlayStation’ın Mevcut Call Of Duty Sözleşmesinin Gelecek Yıl Sona Erdiğini Açıkladı teknoones
Oyun

Microsoft, PlayStation’ın Mevcut Call Of Duty Sözleşmesinin Gelecek Yıl Sona Erdiğini Açıkladı teknoones

Call of Duty konsol münhasırlık döngüsünü sona erdirme tarihi.

Microsoft Başkanı Brad Smith, Sony’nin mevcut Call of Duty anlaşmasının önümüzdeki yıl sona ereceğini ifade etti.

CNBC ile meydana getirdiği bir röportajda Brad, Sony ile bir antak kalma imzalamaları istendiğinde şunları söylemiş oldu:

“Nintendo ve Nvidia’ya sunduğumuz şeyin aynısını Sony’ye de sunuyoruz. Bilhassa Call of Duty için: yasal olarak bağlayıcı on senelik kontrat. Böylece, Call of Duty’nin yeni bir versiyonunu Xbox’a getirdiğimizde Sony PlayStation’da da mevcut olacak; aynı gün, aynı şartlarda, aynı özelliklerde. Hakikaten parite sağlar. Sanırım buna bakan hepimiz, Sony için şu anda sona erecek olan ve gelecek yıl sona erecek olan Activision Blizzard’dan daha iyi bir antak kalma bulunduğunu söyleyecektir.”

Sony’nin Activision Blizzard ile meydana getirdiği mevcut anlaşmadan daha ilkin bahsetmiştik. Vazife çağrısı her biri için onlara daha çok para kazandırıyor Vazife çağrısı Playstation’da satılan oyun, bundan dolayı Activision ile bir çok oyun mağazasının aldığından daha avantajlı bir paylaşıma sahipler. Bu nedenle, Brad Smith’in Microsoft’un Sony için hazırladığı anlaşmanın şu anda Activision ile bitirdikleri anlaşmadan daha iyi bulunduğunu dediğinde ne demek istediğini kestirmek zor olabilir.

Bu, mevzubahis olduğunda Activision’ın Xbox ve Microsoft ile antak kalma yapma geçmişine geri dönmemizi gerektirir. Vazife çağrısı.

Tweaktown’un kapsadığı benzer biçimde, özgün satıcı aslına bakarsak Sony değil Microsoft’tu. Microsoft 2009’da bir antak kalma imzaladı, peşinden toplam beş yıllığına uzattı. Vazife çağrısı Xbox 360’a PlayStation 3’ten bir ay ilkin varmak. Bu, Microsoft’un yedinci nesil konsolların reel ömrü süresince Xbox 360’larını PlayStation 3’ün önüne koyan mühim kararlarından bir tanesiydi.

Activision’ın Sony ile imzaladığı antak kalma şimdi 2015’te başladı. Vazife çağrısı Bunun yerine, Sony oldukça sayıda hususi içerik aldı. Bu, DLC’yi, oyun modlarını, betaları, muhtelif münhasırlık derecelerinde ve zamanlanmış münhasırlığı içeriyordu.

Önceki Microsoft anlaşmasının aksine, Sony anlaşmasının ne kadar süreceğini bilmiyorduk. Vazife çağrısı şimdiye kadar öyleydi.

Bundan dolayı Microsoft’un Sony’ye sunmuş olduğu öneri, Vazife çağrısı ne olursa olsun Sony’nin Activision’dan almış olduğu anlaşmadan daha uzun.

2015 anlaşmaları için Sony ve Activision içinde aktarılan para kesinlikle, Microsoft’tan bu yeni anlaşmayı almak aslına bakarsak büyük bir rehavet olacaktır. Call of Duty oyunlarını PlayStation 5’in kullanım ömrünün geri kalanı süresince ve ek olarak PlayStation 6’nın kullanım ömrünün bir bölümü süresince güvence eder. Sadece Sony, şimdiye kadar Activision’dan elde etmiş olduğu üçüncü taraf marjına birazcık daha çok bakıyor olabilir yahut Microsoft için her şeyi mahvetmek istiyor olabilir.

Vaziyet kesinlikle, Sony’nin bu anlaşmayı onlar için daha müsait hale getirmek için almış olduğu uzatma, tamamen kapanmadıysa yakında sonlanıyor. Microsoft’un Nintendo ve Nvidia ile antak kalma yapma mevzusundaki bir-iki yumruğu işe yararsa, düzenleyiciler Microsoft’tan tavizler için mühim seviyede daha azca alanla kendilerini anlaşmayı onaylamak zorunda bulabilirler.

Röportajın tamamını aşağıdan seyredebilirsiniz.

Kategoriler