Anasayfa » Linus Tech Tips, Elon Musk’ı Kripto Dolandırıcıları Tarafından Bombalanan En Son YouTube Kanalıdır teknoones
Teknoloji

Linus Tech Tips, Elon Musk’ı Kripto Dolandırıcıları Tarafından Bombalanan En Son YouTube Kanalıdır teknoones

Son haftalarda birkaç popüler YouTube hesabı saldırıya uğradı ve kripto para birimi dolandırıcılığını teşvik etmek yahut seyircileri fena amaçlı yazılım indirmeye teşvik etmek için kullanıldı. Bilgisayar korsanları, içerikleriyle geniş bir kesime ulaşmak için çoğu zaman 100.000’den fazla aboneye haiz hesapları hedefler. Çoğu zaman hesap sahibi bunu farklıdır yahut bilgilendirilir ve hesap birkaç saat içerisinde kilitlenir. Sadece, bu devamlı bu şekilde değildir.

Ara ara dolandırıcılar, yalnızca birkaç ayda bir gönderi paylaşan yahut tamamen faal olmayan geniş bir abone tabanına haiz bir hesabı hedefler. Bu benzer biçimde durumlarda, herhangi biri bir şeylerin ters gittiğini ayrım edene kadar hesap uzun vakit ele geçirilebilir. AI da bu dolandırıcılıkta rol oynuyor.

Görevli fena aktörlerin, kurbanlarını beraber oynamaya ikna etmeye destek olmak için suni zeka tarafınca açılan “güvenli gözüken” kişilerin videolarını kullandığı gözlemlendi. Videolar çoğu zaman Adobe Creative Suite benzer biçimde muhtelif abonelik yazılımlarının “kırılmasına” dayanır. Sadece, izleyicinin yazılıma ücretsiz bir şekilde erişmesine müsaade eden bir “crack” yerine, videonun altındaki irtibat çoğu zaman fena amaçlı yazılım ihtiva eder.

YouTube probleminin farkındadır ve ortadan kaldırmak için iş koşturmacasındadır, sadece yalnızca YouTube’a güvenmeyin. Güvenmediğiniz bir linke hiç tıklamayın, etik açıdan şüpheli hiç bir şey indirmeyin ve hesaplarınızı güvende tutmak için bir gizyazı yöneticisi benzer biçimde bir şey kullandığınızdan güvenli olun benzer biçimde temel çevrimiçi emniyet tavsiyelerini izleyerek güvende kalmalısınız.

Kaynak link

Kategoriler