Anasayfa » Kia EV9 2023: Radikal Tasarım, Otonom Teknoloji teknoones
Teknoloji

Kia EV9 2023: Radikal Tasarım, Otonom Teknoloji teknoones

Şarj mevzusuna erişince, çalgı, Kia’nın süper süratli 800 voltluk şarj ve araçtan yüklemeye müsaade eden E-GMP platformu üstüne inşa edilmiştir (isterseniz ev aletlerinizi arabanın aküsünden çalıştırabilirsiniz). Tekrar, EV9’un buradaki hedefleri, yüksek süratli bir şarj cihazında 100 kilometre menzil eklemek için 6 dakika iken, EV6’nın aynı şeyi 350 kW’lık bir şarj cihazında yapması için ihtiyaç duyulan 4,5 dakikadır. Bu, ortalama 100 kWh’lik bir pil kapasitesi demektir, sadece EV9’un tam pil boyutu bu ayın sonlarında verilecek.

EV9’un içi, dışı kadar etkisi altına alan görünüyor. Yedi birey için yeterince büyük olan ön tarafta, bir çift 12,3 inçlik monitör ve direksiyon simidinden tam ortaya doğru uzanan bir tane 5 inçlik monitör kullanılarak meydana getirilen kayan bir panoramik gösterge paneli var. Anahtarlama donanımına erişince, “fizyolojik düğmeler minimumda tutuluyor”, bu pek iyiye işaret olmayabilir, sadece kafa karıştırıcı çift işlevli EV6 kurulumunun iyileştirildiğini umuyoruz.

EV9’un koltukları, sıralar birbirine bakacak biçimde dönebilir ya da kabine rahat erişim sağlar.

Hadi

Zekice, ikinci koltuk sırası 180 aşama dönebilir, böylece yolcular üçüncü sırada oturanlarla söyleşi edebilir. Bu bununla birlikte koltuğun dışa doğru dönmesini sağlar, böylece SUV’a kolayca binip inebilirsiniz. Şarj noktaları, depolama ve bardak tutucular bol bol tedarik lafı verilir.

Konsept versiyonun güneş panellerinden ya da “açılır” direksiyon simidinden asla bahsedilmedi, sadece EV9, firmanın otonom sürüş teknolojisi Automode’u sunan ilk Kia olacak.

Tamamen elektrikli SUV’de 7 benlik yer var.

Hadi

Kia Global Tasavvur Merkezi’nin Başkan Yardımcısı ve Başkanı Karim Habib, EV9’un “aile SUV sektöründe yeni bir EV perspektifi” sunduğunu söylüyor. Bu hemen hemen görülmedi, sadece ilk izlenimler mutlaka ümit verici. Range Rover’ın tamamen elektrikli teklifi 2024’e kadar gelemeyeceğinden, bu sene gelişi de tam zamanında.

Kategoriler