Anasayfa » Kendi Bağımsız Filmlerinizi Çekmeniz İçin Gereken Teçhizat (2023) teknoones
Teknoloji

Kendi Bağımsız Filmlerinizi Çekmeniz İçin Gereken Teçhizat (2023) teknoones

asla olmadı kendi videolarınızı, kısa filmlerinizi ve hatta uzun metrajlı filmlerinizi kurmak daha basit. Video prodüksiyonu tam olarak ucuz bir hobi olmasa da, stüdyo seviyesinde çekimler yapmak için bir film stüdyosuna ihtiyacınız yok. Hiç bir ekipman sizi otomatikman bir kamera hikayesinde kabiliyetli yapmaz, sadece becerileriniz ortamınızın sınırlamalarına karşı savaşım ediyorsa, bu araçlar size birtakım olanaklar sağlayabilir.

Aralık 2022 Güncellemesi: Tripodlar ve ses donanımı kısmı ile alakalı daha çok informasyon ekledik.

Hikayelerimizdeki linkleri kullanarak bir şey satın alırsanız komisyon kazanabiliriz. Bu, gazeteciliğimizi desteklemeye destek sağlar. Daha çok informasyon edin.

İyi Bir Tripod

Peak Design Yolculuk Tripodu

Resim: Doruk Tasarımı

Kullandığınız kamera kesinlikle, kameranızı tutmak için nerede ise her şeyden fazlaca iyi bir tripoda ihtiyacınız olacak. Doğru tripodu bulmak birazcık tuzak olabilir, zira fazlaca ucuz bir tripod bulmak kolaydır – bir Hedefe doğru yürüyebilir ve 20 doların altında bir adet alabilirsiniz – ve ilk başladığınızda kim bilir yapmalısınız. Sadece ihtiyaçlarınız arttıkça, bütün tripodların eşit yaratılmadığını görmüş olacaksınız.

Yeni başlayanlar için, birtakım fazlaca temel fotoğrafçılık tripodları, statik çekimler düşünülerek tasarlanmıştır, sadece video çekerken daha çok hareket yeteneği isteyebilirsiniz. Video için iyi bir tripod, yapışmadan serbestçe ve sorunsuz bir halde dönebilecektir. Ek olarak değiştirilebilir başlıklı bir tripod aramak isteyebilirsiniz, böylece çekimlerinizi ekipmanınıza uyarlamaya çalışmak yerine ihtiyacınız olan çekimler için doğru kafayı satın alabilirsiniz.

Hem özgür hareket için bir top kafası aynı zamanda kaydırma çekimleri için düz bir döndürme mekanizması olan bu K&F tripodunu (90 $) kullanıyorum. Bu, fazlaca fazla hacim olmadan fazlaca fazla elastikiyet sağlar. Ek olarak, donanımınızı zaman içinde yükseltirseniz kullanışlı olacak standart bir Arca Swiss süratli oluşturulan plaka kullanır. Daha çok tripod önerisi için tam stüdyo dişli kılavuzumuza buradan göz atın.

Standlar, C-Standlar ve Muhtelif Kelepçeler

Bütün ekipmanınızın doğru yerde olduğu için güvenli olmak ve onları orada tutmak o denli kompleks ve mühim bir iştir ki bu, Hollywood’da başlı başına bir meslektir. Endişelenmeyin, minik (ya da tek benlik) bir prodüksiyonda çalışıyorsanız, tekrar de temel kurulumlardan kurtulabilirsiniz, sadece ışıklarınızı ve mikrofonlarınızı konumlandırmak için kullanabileceğiniz muhtelif donanım türleri ile alakalı informasyon edinmeye kıymet.

Tripod standları, ışıklar şeklinde şeyleri konumlandırmak için evrensel olarak kullanışlıdır ve inanılmaz derecede ucuzdurlar. Çoğu zaman LED tenvir panellerini, GoPro’ları, mikrofonları ya da öteki minik cihazları tutacak kadar sağlamdırlar. Çoğu zaman üst kısımlarında fazlaca fazla kamera hareketi sağlamayan yalnızca bir vida bulunduğundan, muhtemelen kameranızın ana tripodu olarak kullanmak istemeyeceksiniz. Artı, zor olmasa gerek bir halde devriliyorlar, bundan dolayı pahalı kameranızın tehlikeli bir halde üstüne tünemesini istemezsiniz. Sadece setinizdeki öteki ekipmanların bir çok için hakikaten faydalı olabilirler.

Daha sağlam bir şeye ihtiyacınız var ise ve bilhassa teçhizatı başınızın üstüne asmak istiyorsanız, C-standları bir adımdır. Yukarıya doğru uzatmanın yanı sıra, konularınızın üstünden yatay olarak (ya da açılı olarak) uzanmanızı elde eden uzatma kolları takabilirsiniz. Bu, bilhassa çevresel gürültü kadar fazla toplamazken yöneltildiği öznenin sesine odaklandığından, bir öznenin üstüne yerleştirildiklerinde daha iyi çalışan yönlü mikrofonların montajı için yararlıdır.

Kategoriler