Anasayfa » Kawasaki Ninja Neden Şimdiye Kadar Yapılmış En Ünlü Motosikletlerden Biri? teknoones
Teknoloji

Kawasaki Ninja Neden Şimdiye Kadar Yapılmış En Ünlü Motosikletlerden Biri? teknoones

Motosikletlerin zamanı uzun, dolambaçlı ve büyüleyicidir, sadece sizi bu dersten ayıracağız. Ninja’nın zamanı, her insanın bir Harley (MotorBiscuit vasıtasıyla) istediği 1960’ların sonlarında adım atar. Dünyanın her yerindeki motosiklet müşterilerini büyük, hantal, beygir gücü ağırlıklı otoyol kruvazörlerine çekmek için muhtelif karmaşa faktörler beraber çalıştı.

Hem de, Harley benzeri seyahat motosikletleri basını toplayıp büyük bilet alıcıları çekerken, minik, yakıt tasarruflu modeller, bilhassa Honda, Yamaha şeklinde büyük Japon adlar için reel motosiklet pazarının büyük bir bölümünü temsil etmeye devam etti. ve Kawasaki. Minik Honda Super Cub, bütün zamanların en fazlaca satan motosikletlerinden biridir. Yamaha ve Kawasaki, 70’ler süresince büyük seviyede Honda’nın liderliğini takip ederek markalaşma için birkaç Harley benzeri kruvazör çıkardı ve bunun haricinde Avrupa ve Asya pazarları için (Motosiklet Kruvazörü başına) hafifçe, faydacı günlük sürüşlere odaklandı.

Ninja bu profillerin hiçbiriyle eşleşmedi. Bunun yerine, Kawasaki mühendislerinin ezber bozan bir fikrinin sonucuydu: niçin ikisi birden olmasın?

Kategoriler