Anasayfa » Kalıp Üretimi Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır
Reklam

Kalıp Üretimi Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır

Kalıp Üretimi Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır
Kalıp Üretimi Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır

Kalıp Üretimi Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır

Sanayinin çeşitli alanlarında yoğun olarak kullanılan kalıp üretimi aynı zamanda ev ve ofis içi çeşitli araç ve gereçlerin daha estetik ve daha kullanışlı olarak kullanılmasında da etkin rol oynamaktadır.  Kalıp üretimi günlük hayatta birçok mevkide kullanılmakta ve firmamız tarafından uzman ekipler ve profesyonel ekipmanlar ile hazırlanmaktadır.

Firmamız Kalıp Üretimini Hangi Alanlarda Kullanmaktadır? 

Otomotiv sektöründe: Otomobillerin çeşitli parçalarında özellikle kauçuktan üretilmiş kalıplar kullanılmaktadır. Bu sayede kapı ve iç bant gibi teknik donanımlar kauçuk malzemesiyle doldurulmaktadır.

            Pencereler: Modern pencere kalıplarında açılıp kapanabilir özellikte sistemler kalıp üretimimizle yapılmaktadır. Sıcak ve soğuğa karşı hassas alüminyum kalıpların dökülüp bekletilmesiyle gerçekleşmektedir.

            Enjeksiyon makineleri: Plastik enjeksiyon makineleri için istenen kalıplar da firmamız tarafından sağlanmaktadır.

Teknolojinin teknik kullanımı ve bunun yaygın kullanılması ile birlikte firmamız birçok müşterisine gerek şirket bazında gerek kişisel noktada çeşitli hizmetler vermektedir. Kalıp üretimindeki yenilikler şu şekildedir.

Kalıp Üretiminde Yenilikler Nelerdir? 

Prototip modelleme adı verilen bir yenilik ile artık müşteriler önceden sipariş verdiği kalıp modellerinin birebir kopyasını canlı bir şekilde karşılarında görebilmektedir. Firmamızın bir hizmeti olan prototip modelleme çok dayanıklı olmamakla birlikte tamamen estetiğe dayalı kalıp üretimlerinde soru işaretine yer vermeyecek şekilde bir sunum hazırlar. Bu sayede müşteriler kalıp üretimi ve benzeri konulardaki şüphelerini birebir gözlemleyerek giderebilmektedirler. teknoloji

Aynı zamanda kalıp üretim şekillerinde istenilen kalıp figürleri de birebir kopyalama modeli ile sunulmaktadır.

3D Teknolojisiyle Model Kalıp Üretiminde İleri Adım Atın Model kalıp nedir?

Kalıp; çeşitli iş sektörlerinde zaman, işgücü ve maliyetin diğer kalemleri açısından yapılan önemli bir iyileştirmedir. Kalıplar sayesinde ürünler hızlı ve seri bir şekilde üretilmekte, işgücünden doğan zaman kaybı önlenmekte, daha fazla üretime neden olduğu için işletmenin cirosuna olumlu etki sağlanmaktadır. Kalıplar günümüz iş dünyasının birçok sektöründe kullanılmaktadır. Kalıbın hazırlanması ise belli bir maliyet ve çalışma süreci gerektirir ki, milenyuma kadar hep geleneksel kalıpçılık önde olmuştur. Ancak model kalıp oluşturmada bilgisayar teknolojisi öne çıkmakta olup, özellikle 3d yazıcıların hızlı prototip üretme niteliği sayesinde kalıpçılık anlayışında yeni bir döneme girilmiştir.

Model kalıpta 3d teknolojisinin yeri:

Geleneksel kalıp yöntemleri günümüzde halen geçerliliğini korumaktadır. Ancak istikrarlı bir şekilde modelleme işlemleri artık 3d teknolojiye geçmektedir. Bunda küresel ölçekte Endüstri 4.0 düzenine geçiş de etkilidir. 3d teknolojisi ileri bir kalıp teknoloji olup, bu sistem üzerinde  hızlı prototip modellemeleri oluşturulmaktadır. Hızlı prototipleme sayesinde hem kalıp daha hızlı ve hatasız bir şekilde çıkmakta hem de çok sayıda işin üstesinden gelinmektedir. Böylece eski sistemle birçok iş zaman alıcı şekilde yapılacak iken 3d destekli model kalıp sayesinde çok hızlı prototipler oluşturulmaktadır. Bu sistemde önce tasarım yapılır, sonraki aşamada ürün geliştirme programı devreye sokulur ve nihai aşamada ise model kalıbın ortaya konulduğu prototip çıkar. 3D yazıcıların desteklediği bu süreçte hata olmadığı gibi gerektiğinde düzeltmeler de yapılabilmektedir. FDM, SLS, Polyjet vb hizmetlerin gerçekleşmesi için firmamızın ürünlerimizi güvenle tercih edebilirsiniz. Model kalıpları oluşturacak 3d yazıcılar ve  diğer cihazlarımız son teknolojik ürünler olup, bunlarla ilgili teknik destek ve danışmanlık da söz konusudur.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Kategoriler