Anasayfa » iPhone, Android Telefon veya Tabletinizde Wi-Fi Araması Nasıl Kullanılır? teknoones
Teknoloji

iPhone, Android Telefon veya Tabletinizde Wi-Fi Araması Nasıl Kullanılır? teknoones

Samsung telefonlar benzer biçimde birtakım Android cihazlarda bu ayar Telefon uygulamasında gizlidir. Bunu iyi mi bulacağınız aşağıda söylenmiştir:

  1. Telefon uygulamasında, sağ üstteki üç nokta simgesine ve peşinden Ayarlar.
  2. için bir seçenek görürseniz Wi-Fi Aramasıdokunun ve açın.
  3. Şayet görmüyorsan Wi-Fi Araması seçeneği Ayarlararamak Aramalar ya da Arama Hesapları ve peşinden üstüne dokunun SIM kart (operatör adınız yanında olacaktır).
  4. Kullanılabilir olduğunda, görmüş olacaksınız Wi-Fi Araması telefonunuzdaki esnetilmiş bildirim gölgesinde operatörünüzün adının yanında.

Seçeneği Android telefonunuzda bulamıyor musunuz? Seçeneğin görünmesi için bile cihazınızda bir SIM karta ihtiyacınız var. (Bir kere taktığınızda, telefonunuzu tekrar başlatmanız gerekebilir.) Halihazırda bir SIM’iniz var ise, SIM’i açın. Ayarlar ve “ yazınkablosuz aramaüstteki arama çubuğunda. Seçeneği hâlâ bulamıyorsanız, operatörünüze haber alma ve hesabınızda Wi-Fi aramasının etkinleştirildiğinden güvenli olma tarihi gelmiştir.

Wi-Fi Araması Ile alakalı Bilmeniz Gerekenler

Wi-Fi aramaları çoğu zaman mevcut sesli arama planınıza dahildir ve düzgüsel aramalar olarak sayılır. Sınırı olan dakikanız var ise, Wi-Fi aramaları muhtemelen ödeneğinizin bir parçası olarak sayılır. Ek tutara doğal olarak tutulmamaları icap eder, sadece taşıyıcılar onlara devamlı aynı halde davranmadığından, yeniden denetim etmenizi tavsiye ederiz. Sağlayıcınız Wi-Fi araması için ücret alıyorsa, daha iyi bir operatör bulma tarihi gelmiştir.

Unutulmaması ihtiyaç duyulan bir nokta da, sesli aramalar için ödediğiniz bütün uzun mesafeli ya da internasyonal ücretlerin muhtemelen Wi-Fi aramaları de ilgilendiriyor olacağıdır. Ve Wi-Fi araması her ülkede desteklenmez. Alternatif olarak, WhatsApp, Google Duo, Telegram, Signal, WeChat ve FaceTime benzer biçimde web protokolü mesajlaşma uygulamalarında arama (sesli ya da görüntülü) işlevini kullanmayı kontrol edin. Harcamalara maruz kalmazsınız.

Taşıyıcılar, telefonunuzun Wi-Fi aramasına ne vakit geçmesi icap ettiğini tam olarak belirler, sadece bu pek tutarlı değildir. Sinyalinizin Wi-Fi aramasını başlatmayacak kadar kuvvetli bulunduğunu sadece net aramalar için yeterince iyi olmadığını ayrım ederseniz, Tayyare Modu’nu açıp peşinden Wi-Fi’yi yeniden açarak bunu zorlayabilirsiniz. Aramadan sonrasında Tayyare Modunu yeniden kapatmayı ihmal etmeyin.


Gear okuyucuları için hususi öneri: 1 senelik üyelik KABLOLU 5 $ için (25 $ tenzilat). Buna müddetsiz erişim dahildir KABLOLU.com ve matbu dergimiz (dilerseniz). Abonelikler, her gün yaptığımız işi finanse etmeye destek sağlar.

Kategoriler