Anasayfa » iOS 16.3 yayınlandı! – İşte güncelleme ile yeni gelen özellikler teknoones
Teknoloji

iOS 16.3 yayınlandı! – İşte güncelleme ile yeni gelen özellikler teknoones

Elmabir aylık beta testinden sonrasında iOS 16.3‘ bugün dünyanın her yerindeki iPhone kullanıcılarına. Bu güncelleme, Apple Kimliğinizi korumanın yeni bir yolunu, Acele SOS’ta meydana getirilen değişimleri ve daha fazlasını ihtiva eder.

Bütün yeni iOS 16.3 ile tam sürüm notları için lütfen okumaya devam edin.

iOS 16.3 iyi mi kurulur

iOS 16.3 ve iPadOS 16.3, bugünden itibaren bütün iPhone ve iPad modellerinde sunuluyor. Ayarlar uygulamaya Git Genelve sonrasında Yazılım güncellemesiseçerek güncelleyebilirsiniz. Güncellemeyi derhal görmezseniz, her iPhone ve iPad’e erişmesi bazı zamanlar birkaç dakika sürebileceğinden denetim etmeyi ihmal etmeyin. Güncellemelerin bir saat içerisinde her insana aleni olması planlanıyor.

Yükleme işlemini başlattığınızda, iPhone yahut iPad’iniz güncellemeyi indirecek ve arkasından işlemi bitirmek için cihazınızı tekrar başlatmanızı isteyecektir. Güncellemeyi yüklemek için tekrar başlatılırken cihazınızın kullanılamayacağını ihmal etmeyin.

iOS 16.3’teki yenilikler neler?

İşte iOS 16.3’teki yeni özellikler:

  • Yeni Birlik duvar kağıdı
  • Apple Kimliği için Emniyet Anahtarları, kullananların yeni aygıtlarda iki faktörlü hüviyet doğrulama celse açma işleminin bir parçası olarak fizyolojik bir emniyet anahtarı gerektirerek hesaplarının güvenliğini güçlendirmelerine imkan tanır.
  • HomePod desteği (2. nesil)
  • Acele SOS aramaları artık yanlışlıkla acele konum aramalarını önlemek için ses artırma yahut azaltma düğmesiyle beraber yan düğmeyi matbu tutmayı ve arkasından özgür bırakmayı icap ediyor.

Güncelleme ek olarak iPhone kullanıcıları için birtakım hata düzeltmeleri ve geliştirmeler yer ediniyor:

  • Apple Pencil ile yahut parmağınızla açılan birtakım çizim konturlarının paylaşılan panolarda görünmeyebileceği Özgür Halde bir problemi giderir.
  • Duvar kağıdının Kilit Ekranında siyah görünmesi sorununu düzeltir.
  • iPhone 14 Pro Max uyandığında geçici olarak yatay çizgilerin görünmesine yol açan bir problemi düzeltir.
  • Ana Sayfa Kilit Monitörü parçacığının Ana tatbik durumunu doğru biçimde göstermemesine yol açan bir problemi düzeltir.
  • Siri’nin müzik isteklerine muntazam cevap vermemesine yol açan bir problemi düzeltir.
  • CarPlay’de Siri isteklerinin doğru anlaşılmayabileceği sorunları çözer.

iOS 16.3 ve iPadOS 16.3 güncellemelerindeki bütün değişimleri aşağıda özetlemeye çalıştık.

Emniyet Anahtarları

Apple Kimliği için Emniyet Anahtarları, kullanıcılara hesaplarına, yeni bir aygıtta celse açarken yahut bir “Apple Kimliği”ne başka bir halde erişirken hüviyet doğrulaması için lüzumlu olacak bir üçüncü taraf emniyet anahtarı ekleme seçeneği sunar.

Emniyet Anahtarı, Apple’ın standart hüviyet doğrulama yöntemi olan başka bir aygıtta celse açıldığında Apple aygıtlarına gönderilen doğrulama kodlarının yerini alacak biçimde tasarlanmıştır. Apple, fizyolojik emniyet anahtarlarının hüviyet avına ve yetkisiz hesap erişimine karşı kuvvetli koruma sağladığını söylüyor.

Emniyet Anahtarları, iOS/ıpados 16.3 çalıştıran cihazlarda ‌Apple Kimliği‌ > Emniyet Anahtarları’na gidilerek ve talimatlar izlenerek ayarlanabilir. iPhone, iPad ve Mac, Yubikey benzer biçimde FIDO Sertifikalı emniyet anahtarlarını destek sunar.

iCloud için Gelişmiş Veri Koruması (Küresel Sürüm)

iCloud için Gelişmiş Veri Koruma, Apple’ın en yüksek düzeyde bulut veri güvenliğini sağlamak için uçtan uca şifreleme kullanır. Bu hususiyet, geçen senenin sonlarında iOS 16.2’nin piyasaya sürülmesiyle Amerika’deki kullananların kullanımına sunuldu, sadece iOS 16.3 özelliği ilk defa dünya genelindeki bütün kullanıcılara getiriyor.

Varsayılan olarak Apple, kullananların “Apple Kimliği” hesaplarına erişimlerini kaybetmeleri niteliğinde verilerini kurtarabilmelerini sağlamak için birtakım “iCloud” veri türleri için şifreleme anahtarlarını sunucularında saklar. Bir kullanıcı Gelişmiş Veri Korumayı etkinleştirirse, şifreleme anahtarları Apple’ın sunucularından silinir ve yalnızca kullanıcının aygıtlarında depolanır; bu, “iCloud” sunucuları ihlal edilecek olsa bile Apple’ın, kolluk kuvvetlerinin yahut başka herhangi birinin verilere erişmesini engeller.

Birlik Duvar Kağıdı

Yeni güncelleme ile parlak zeka saatiniz ve telefonlarınız artık yeni bir duvar kağıdına haiz.

HomePod Desteği

iOS 16.3 ve iPadOS 16.3, geçen hafta tanıtılan ikinci nesil HomePod için yardımcı ekliyor. ‌HomePod‌ 2, özgün ‌HomePod‌ boyutuna benzer, sadece yeni bir dokunmatik arayüz, rutubet ve ısı anlama desteği, İplik bağlantısı, bir Ul çip ve daha fazlasıyla.

Acele SOS Değişimleri

Yanlışlıkla acele konum çağrılarını önlemek için Acele SOS güncellendi. Ses artırma yahut azaltma düğmesiyle beraber yan düğmeyi matbu tutarak arama oluşturmaya devam edebilirsiniz, sadece şimdi arama yapmak için düğmelerin özgür bırakılması icap eder.

Değişiklikten ilkin, bir tek düğmelere basmak Acele Yardımı etkinleştirebilir.

iPhone 14 Pro En çok Monitör Düzeltme

iPhone 14 Pro Max’in ekranında ilk uyandığında geçici olarak yatay çizgilerin görünmesine ve çizgilerin artık görünmemesine yol açabilen bir problem düzeltildi.

— reklam —

Kategoriler