Anasayfa » Huawei yine kendi işlemcisini üretecek teknoones
Teknoloji

Huawei yine kendi işlemcisini üretecek teknoones

Oppo’dan sonrasında, Huaweiolduğuna dair bir dizi söylentiler ortaya çıktı. tekrar kendi chipsetlerini üretmeye hazırlanıyor. Görünüşe bakılırsa firma, 12nm ve 14nm periyodunu temel alan yeni çipler çıkaracak.

iddia, Weibo(bir Çinli mikroblog sitesi) emin bir kaynaktan. Yeni sızıntıya bakılırsa firma, 12nm ve 14nm tabanlı yonga setleri ilk seri üretime adım atmak için hazırlıklara başladı. Kaynak, firmanın bu yonga setlerini kendi ismi altında piyasaya süreceğini de laflarına ekledi. Firma, geçmişte Qualcomm ve MediaTek’e rakip olan gelişmiş yonga setleri ürettiği için yarı iletkenler hikayesinde ne yeni ne de çömez.

Huawei Tekrar Cips Üretecek

Huawei Yeniden Jeep Üretecek

Firma ana tedarikçisi TSMC’yi kaybettiğinden, bu yeni yonga setleri mevcut nesil mobil yongalar kadar gelişmiş olmayan bir süreçte geliştirilip üretilecek. Bilincinde olmayanlar için, TSMC aslına bakarsanız 4nm ve hatta 3nm muamele teknolojisi doğru ilerledi, sadece kesinlikle, bu çipler parlak zeka giyilebilir cihazlar ve hatta muhtemelen otonom araçlar şeklinde öteki cihazlar için müsait olacak.

Bu sızıntı, Huawei’nin daha bereketli olacak, gelişmiş olmayan tasavvur çipleri üstünde çalıştığını da ima etti. Aslen bu süreç, markanın sektördeki tekrar dirilen yarı iletken varlığını oluşturmasına destek olacak, sadece bunu süre gösterecek. Bildirildiğine bakılırsa firma, 2024 yılına kadar parlak zeka telefonlar için bu tür çipleri piyasaya sürmeyecek.

Kategoriler