Anasayfa » Huawei, Araba İşini Hızlandırıyor – Diğer Markalara Yardımcı Olacaklar! teknoones
Teknoloji

Huawei, Araba İşini Hızlandırıyor – Diğer Markalara Yardımcı Olacaklar! teknoones

Huawei, Amerika yaptırımları sebebiyle parlak zeka telefon işlerini sekteye uğrattıktan sonrasında çabalarını araba endüstrisini de içeren öteki muhtelif alanlara odakladı. Sadece bakıyorum da, markanın kendisi kendi otomobilini yapmak istemiyor.

2020’de Çinli teknoloji şirketinin CEO’su Ren Zhengfei, firmanın kendi otomobillerini üretmeyi planlamadığını belirtmişti. Aynı zamanda, Huawei’nin kendi elektrikli/parlak zeka otomobili üstünde çalıştığına dair muhtelif söylentiler ortaya çıktı. 

O zamandan beri marka, öteki firmaların parlak zeka otomobillerinde yer edinen muhtelif sistemleri de piyasaya sürdü. Şimdi, Huawei’nin Tüketici İş Grubu CEO‘su Yu Chengdong da firmanın araba pazarına yönelik planlarıyla alakalı olarak aynı detayları paylaştı.

Üst seviye yetkiliye gore marka kendi otomobillerini üretmeyecek. Sadece, öteki markalar için parlak zeka otomobil ekosistemini ve öteki teknolojik çözümlerini genişletmeye devam edecekler. 

Temel olarak, HarmonyOS’u destekleyen Huawei Smart LNDU 4K Dashcam şeklinde daha çok ürün görmeyi bekleyebiliriz. Ek olarak elektrikli araçlar için parlak zeka ekranlar üretti ve ek olarak AITO modelleri için de kendi teknolojisine haiz olacak.

Idare edici ek olarak, firmanın öteki araba üreticileriyle yakın ortaklaşa iş içerisinde olacağını ve Çin’de pazara liderlik edeceğini ve Çin araba pazarında daha karlı adlardan kimilerine dönüşeceğini de laflarına ekledi. 

— Reklam —

Kategoriler