Anasayfa » Hogwarts Legacy’nin Lansmanı Elden Ring’den Daha Büyüktü, Red Dead Redemption 2’ye Daha Yakındı teknoones
Oyun

Hogwarts Legacy’nin Lansmanı Elden Ring’den Daha Büyüktü, Red Dead Redemption 2’ye Daha Yakındı teknoones

Hogwarts Legacy’nin, etrafını saran tartışmalara karşın başarı göstermiş bir oyun olduğuna kuşku yok.

Hogwarts Mirası şu ana kadar senenin en büyük oyun lansmanı, daha şimdiden Yaşlı Yüzük.

GamesRadar tarafınca bildirildiği suretiyle, Avrupa’daki satış verileri şunu gösteriyor: Hogwarts Mirası‘nin ilk haftadaki dijital satışları şuna bakılırsa daha yüksekti: Yaşlı Yüzük%56 oranında. O zamandan beri en büyük oyun lansmanlarından biri olduğuna inanılıyor. Kırmızı Ölü Kefaret 2 2018’de

Bunu bağlama geçirmek için, oyunlar benzer biçimde Hogwarts Mirası, Yaşlı YüzükVe Kırmızı Ölü Kefaret 2 büyük senelik franchise’ların haiz olduğu satış rakamlarına yakın değil. Bu ihtiva eder Vazife çağrısıfakat bununla birlikte EA’nın spor oyunları benzer biçimde Madden Ve FIFAşimdi aranacak EA Spor FC.

Doğrusu sual yok ki Hogwarts Mirası etrafını saran tartışmalara karşın başarı göstermiş bir oyun oldu. Bu IP ile zehirli ilişkilendirmeye karşın, muhtemelen Harry Potter fanatiklerinden büyük bir yardımcı aldı. Bu toksisite, yalnızca JK Rowling’in trans bireyler hakkında görüşleriyle sınırı olan olmayan, bununla birlikte İskoç bağımsızlığını reddetmesini de içeren sorgulanabilir politikasından kaynaklanmıyor.

Rowling’in yazdığı kitap serisi, ırksal duyarsızlık örnekleri sebebiyle birçok defa ateş altında kaldı; bu, esas olarak, goblinleri tanımlamasının anti-semitik olduğu yönündeki uzun suçlamayı ihtiva eder, sadece bununla birlikte, üstüne yazdığı yazıda Kızılderili dinini benimsemesini de ihtiva eder. Fantastik Canavarlar Nedir, Nerede Bulunurlar?. En son, film imtiyazı Fantastik Canavarlar Ezra Miller ve Johnny Depp benzer biçimde oyunculara haiz olduğundan şaşırtıcı bir halde tek başına bir münakaşa fırtınası oldu.

Hogwarts Mirası kendisi kendi başarısına zarar verir. Lansmanından günler sonrasında Avalanche Software, performans sorunları üstünde çalışmak için oyuna hâlâ yama yapıyor. Oyunun yaklaşmakta olan portları için mutlaka iyiye işaret değil.

2023’ün geri kalanına erişince, hala geride kalmaya hazır gözüken oldukca sayıda yüksek profilli oyun var. Hogwarts Mirasıtacı. Uzun süreden beri beklenen konsol ayrıcalıkları star alanı, RedfallVe Zelda Efsanesi Krallığın Gözyaşlarıkendilerinin de sistem satıcıları olduğu tahmin ediliyor ve her birinin satış tablolarını alt üst etmesi olası.

Ek olarak birtakım yüksek profilli üçüncü kişi oyunları da yolda. Wo Long: Düşmüş Hanedan, Dead Island 2, Diablo 4, Street Fighter 6, Lies Of P, Assassin’s Creed Mirage, Tekken 8, Ve Son Düşlem 16. Bunlar, çoğu zaman beş yılda bir oyuna haiz olan birtakım eski oyunları ve ek olarak birtakım ümit verici yeni özgün IP’leri ihtiva eder.

Sadece Hogwarts Mirası kendisi hala özgür bırakılmayı bitirmedi. 4 Nisan 2023’te PlayStation 4 ve Xbox One’a ve 25 Temmuz 2023’te Nintendo Switch’e gelmeye devam edecek.

Kategoriler