Anasayfa » Google, Seveceğiniz Android ve Nest Cihazlarının Desteğinin Önemli Olduğunu Söyledi
Teknoloji

Google, Seveceğiniz Android ve Nest Cihazlarının Desteğinin Önemli Olduğunu Söyledi

“Madde” kelimesi bugün size hala yabancı gelebilir, ancak akıllı ev alanıyla ilgileniyorsanız, bu uzun sürmeyecektir. Madde, sektördeki akıllı ev cihazlarının evrensel standardı olarak burada ve Google, Android telefonunuzun ve Google Nest cihazlarınızın bunu zaten desteklediğini bilmenizi istiyor.

Matter’ı daha önce hiç duymadınız mı? Çok havalı. Kısaca bundan bahsedelim akıllı ev arkadaşım.

Matter, akıllı ev aletleri için onları kurmanızı ve birbirine bağlanmanızı kolaylaştıran endüstri düzeyinde bir standarttır. Google ve yüzlerce sektör ortağı, Matter’ı standart hale getirmek için 3 yıl boyunca birlikte çalıştı çünkü herkes akıllı ev ürünleri kurmanın baş belası olduğunu kabul edebildi.

Google’dan Samsung’a, Apple ve Amazon’a kadar herkesin yanı sıra kullandığınız tüm akıllı ışıklar, termostatlar ve diğer cihazlar tarafından benimsenen Matter sayesinde, akıllı evinizi yönetmek, bağlamak ve kurmak sadece iş. Ve gerçekten de Matter’den almanız gereken şey budur.

Bugün yapılan duyurunun bir parçası olarak Google, Google Home ve Nest Hub cihazlarının Matter için hazır olduğunu onayladı. Orijinal Google Home ve Google Home Mini bile Matter’ı destekler. Tabii ki, tüm yeni Nest Hub’ları ve Audio da öyle. Matter-ready Google cihazlarının tam listesi aşağıda görülebilir:

  • Orijinal Google Home hoparlörü
  • Google Ana Sayfa Mini
  • Yuva Mini
  • Yuva Sesi
  • Nest Hub (1. ve 2. nesil)
  • Nest Hub Max
  • Yuva Wifi Pro

Google’ın bunlara Matter desteğini eklemesi önemli, çünkü Matter’dan yararlanmak için bunlardan biri gibi bir merkeze ihtiyacınız olacak. Ve çoğunuz muhtemelen bir taneye sahip olduğunuz için, iyisiniz!

Bundan sonra, Best Buy’a girerken veya çevrimiçi akıllı ev ürünleri için alışveriş yaparken, dikkat etmek ve Matter logosu (yukarıda) bulunan ürünleri denemek isteyeceksiniz. Buna sahipse, bazı durumlarda bunları birkaç saniye içinde ayarlayabilmeniz gerekir. Bunu yapmak için Android telefonunuzu kullanırsanız, Hızlı Eşleştirme devralabilir ve kelimenin tam anlamıyla şeyi birkaç dokunuşla yapın.

Samsung SmartThings veya başka bir akıllı ev platformu kullanma şansınız olduğundan, Matter’ın farklı kurulumlarınızın da birbiriyle konuşmasını kolaylaştıracağını anlayın. Samsung ve Google zaten bunun üzerinde çalışıyor, ayrıca Google Home uygulaması yakında SmartThings aracılığıyla ayarlanan Matter cihazları olup olmadığını size bildirecek, böylece isterseniz bunları Home’a ​​kolayca dahil edebilirsiniz.

İşte madde ve bunun akıllı ev aletlerinin geleceği için ne anlama geldiği hakkında kısa bir sohbet. Her şey yolunda giderse, Matter hakkında uzun süre bilgi sahibi olmanıza gerek kalmayabilir, çünkü umarım herkes onu benimser ve eski akıllı ev kurulum zorlukları günleri geride kalır.

Kategoriler