Anasayfa » Google Play, Aileler İçin Yeni Ödeme İstekleri Özelliği Ekliyor
Teknoloji

Google Play, Aileler İçin Yeni Ödeme İstekleri Özelliği Ekliyor

Çocuklarınız nihayet kendi telefonlarına veya tabletlerine sahip olduklarında ve satın almak istediklerine karar verdiğinde tüm oyunlarkullanabilecekleri bir aile ödeme yöntemi ekleyip eklememeye karar vereceksiniz. Bir tane eklerseniz, satın alma işlemi gerçekleşmeden önce onay isteyerek bu ödeme yöntemini zaten yönetebilirsiniz, böylece çocuğunuz aile kredi kartıyla çılgına dönmez. Bu harika olsa da Google, bir aile ödeme yöntemini el altında tutmak istemeyenler için başka bir seçenek ekledi.

Google, satın alma isteklerini Google Play’e getiriyor. Bu seçenekle, aile üyeleri izin isteyerek bir şey satın almayı deneyebilir ve siz de bunu inceleyip onaylayabilir veya reddedebilirsiniz. Hem çocuğun isteğini hem de ebeveyn onayını gösteren aşağıdaki görsellerde bu sürecin nasıl ilerlediğini tam olarak görebilirsiniz.

Bu talepler yapıldığında Google, sizi gerçek zamanlı olarak bilgilendireceklerini, ancak onlarla daha sonra ilgilenmek isterseniz bir onay talebi kuyruğunda da bulabileceğinizi söylüyor. Tüm bu talepler, sipariş geçmişinizde de görünecektir.

Bunun kısa süre içinde kullanıma sunulacağını varsayarsak, Noel tatili yaklaşırken ve aile üyeleriniz yeni cihazlar alırken veya bir veya üç yeni oyun almak isterken bu oldukça harika bir zamanlama.

Google Play’de aile ödemelerini yönetme hakkında daha fazla bilgi için bu destek kılavuzuna göz atın. Satın alma istekleri hakkında daha fazla bilgi için Google bu kılavuzu yayınladı.

Kategoriler