Anasayfa » Ex-Criterion Geliştiricileri Tarafından Kurulan Fuse Games, Şimdi Yeni Bir AAA Oyunu Üzerinde Çalışıyor teknoones
Oyun

Ex-Criterion Geliştiricileri Tarafından Kurulan Fuse Games, Şimdi Yeni Bir AAA Oyunu Üzerinde Çalışıyor teknoones


Yarış oyunu türü, şu anda ona birazcık taze yaşam enjekte etmek için işe yarayabilir.

Eski Criterion Games hayranı mısınız? Bugün size coşku verici bir haberimiz var.

Criterion, haklı olarak video oyunları yarış ve sürüş için en ufuk açıcı geliştiricilerden biri olarak kabul edilir. Son olarak üstünde çalışmış olsalar da Hız İhtiyacı dizisi ve ek olarak yardımcı emekleri yapmış oldu cephe Ve cenk alanı oyunlara isimlerini yazdırdılar. Tükenmişlik oyunları, fizik ve yok edilebilirlik tabanlı Crash modu ile türe yeni bir tabaka ekleyen bir atari yarış oyunu serisi.

Geçen sene, Criterion’ın deneyimli beş oyun geliştiricisi Matt Webster, Pete Lake, Alan McDairmant, Steve Uphill ve Andrei Shires, stüdyonun son oyunu Need for Speed ​​Unbound’un lansmanından sonrasında şirketten ayrıldı.

Bugün beşi, Fuse Games isminde yeni bir oyun stüdyosu kurduklarını duyurdu.

Video Games Chronicle tarafınca bildirildiği suretiyle stüdyo, daha ilkin Criterion’un Genel Müdürü ve EA’nın başkan yardımcısı olan Matt Webster tarafınca yönetiliyor. Webster’ın geçmişi, özgün FIFA üstünde çalışan EA kurucusu Trip Hawkins’in günlerine kadar uzanıyor.

Webster bu mesajı bu basın bülteniyle paylaştı:

“Fuse’un kurucu kadrosu ve ben oyunları seviyoruz ve onları yapmayı seviyoruz ve kendimizi ve bu mükemmel sektörü bir sonraki adımda ne olacağına bakmaya adadık.

Mükemmel oyunlar yapmak mükemmel bir takım gerektirir, bundan dolayı Fuse’ta yeni nesil oyun geliştiricilerine ve oyun endüstrisi liderlerine esin vermeye ve onlara liderlik etmeye çalışıyoruz.

Kurucu ekibin tecrübesiyle takımlar oluşturmanın kıymetini hakikaten anlıyoruz ve ortak değerlerimizin rehberliğinde net bir vizyonla çalışanlarımıza liderlik etmek, büyümek, gelişmek ve kaynaştırmak için çalışacağız.”

Stüdyo ek olarak yepyeni bir premium AAA oyunu üstünde çalıştıklarını da ifade etti. Yaklaşmakta olan bu oyunu “oyun hissine tavizsiz dikkati gişe rekorları kıran gosteri ve toplumsal oyun, kendini anlatım etme ve yaratıcılıkta oyuncu merkezli yeniliklerle birleştirmek” olarak tanımlıyorlar.

Garantili olmamakla beraber, Fuse’un kendi yeni yarış serisi üstünde emek vermesi büyük ihtimalle. Eski işverenleri EA geçen sene da bir yarış franchise’ını fiilen kapattığı için kim bilir daha müsait bir zamanda gelemezdi.

Bu franchise olurdu Proje ARABALARISlightly Mad Studios tarafınca özgün olarak tamamen bağımsız bir yarış oyunu. Slightly Mad Studios, 2019’da Codemasters tarafınca satın alındı ​​ve Codemasters, 2021’de EA tarafınca satın alındı.

Slightly Mad Studios üç adet almayı başarırken Proje ARABALARI EA, otomobil lisanslarının süresi dolduktan sonrasında bütün oyunları dijital pazarlardan çektikten sonrasında seriyi sükunet içinde kapattı.

Değiştirmekten daha fazlası Proje ARABALARIhatta geri getirmek TükenmişlikFuse Games’in 2023 için yarış oyunları için yeni bir fikri bulunduğunu umarız. Bu tür, ne olursa olsun ona birazcık taze yaşam katabilir.


Kaynak link

Kategoriler