Anasayfa » En Yaygın Apple CarPlay Sorunları Nasıl Onarılır teknoones
Teknoloji

En Yaygın Apple CarPlay Sorunları Nasıl Onarılır teknoones

CarPlay irtibat problemlerini, bozuk kablolar, eski yazılımlar yahut bir iPhone ile bir arabanın bilgi-eğlence sistemi arasındaki uyumsuzluklar benzer biçimde birkaç genel nedene kadar takip edebilirsiniz.

Mesela, minik hasarların üstündeki herhangi bir aşama irtibat problemlerine niçin olabileceğinden, yıldırım kablonuzda hasar yahut kusur olup olmadığını denetim etmelisiniz. Ek olarak, güvenli bir irtibat oluşturmak için sertifikalı bir Apple kablosu kullanmayı düşünün. Problem devam ederse, arabanızda yahut mobil cihazınızda hatalı bir yıldırım irtibat noktası olasılığını ortadan kaldırmak için telefonunuzu bilgisayarınıza takmayı kontrol edin.

iPhone’un ve aracın bilgi-eğlence sisteminin son olarak yazılımla çalıştığından güvenli olmak uyumluluk problemlerini önlemeye destek olabilir. Bir iPhone’u güncellemek için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme kısmına gidin ve mevcut güncellemeleri yükleyin. Bir arabanın bilgi-eğlence sistemini güncellemek için aracın kullanım kılavuzuna bakın yahut rehberlik için üreticiyle iletişime geçin.

Bütün otomobil modelleri CarPlay ile ahenkli değildir ve aracın CarPlay’i destekleyip desteklemediğini denetlemek ve iPhone modelinizin de ahenkli bulunduğunu doğrulamak oldukca önemlidir. CarPlay, iOS 7.1 yahut üzeri ile bir iPhone 5 yahut üzeri gerektirir. Problem devam ederse iPhone’u ve aracın bilgi-eğlence sistemini yine başlatmayı kontrol edin. Her iki aleti da yine başlattıktan sonrasında, CarPlay’i oluşturmak ve irtibat oluşturmak için adımları izleyin.

Kaynak link

Kategoriler