Anasayfa » En Sıkıcı 10 Netflix Sorunu (Ve Nasıl Düzeltilir) teknoones
Teknoloji

En Sıkıcı 10 Netflix Sorunu (Ve Nasıl Düzeltilir) teknoones

Anlıyoruz, 21. yüzyıldayız ve filmlerinizin yüksek çözünürlüğünde olan olmasını istiyorsunuz fakat Netflix ortaklaşa iş yapmıyor. Denetlemek isteyeceğiniz ilk şey, haiz olduğunuz plandır. Netflix’in temel planı HD akışı desteklemiyor, sadece planlarının geri kalanı destekliyor.

Ek olarak, talep eder tv, bilgisayar ekranı, tablet ya da cep telefonu olsun, HD video sunabilen bir cihaza da ihtiyacınız var. TV ya da bilgisayar kullanıyorsanız, kullandığınız irtibat noktalarının ve kabloların tümü HD için tasarlanmadığından güvenli olun. En son, HD içerik akışı daha çok bant genişliği gerektirir, bundan dolayı kuvvetli bir web bağlantınızın olması icap eder.

Bunların tamamı yerindeyse ve hala mesele yaşıyorsanız, mesele ayarlarınızda olabilir. Telefon, tablet ya da bilgisayar kullanıyorsanız ayarların HD’ye izin verdiğinden güvenli olun. Veri sınırlamalarının etkinleştirilip etkinleştirilmediğini görmek için hesap ayarlarınızın Profil ve Anne baba Denetimleri kısmına bakın. Veri kullanımının Orta ya da Yüksek olarak ayarlanmasını isteyeceksiniz, sadece ek veri kullanımının ek maliyetler getirebileceğini ihmal etmeyin. Tarayıcınız muhtemelen fotoğraf standardını de sınırlıyor. Bunun sebebi, Chrome ve Firefox şeklinde tarayıcıların içerik sahiplerini korumak için oynatmayı 720p HD ile sınırlandıran yazılım kullanmasıdır. HD almak için Microsoft Edge’i ya da resmi Netflix uygulamasını kullanın.

Kaynak link

Kategoriler