Anasayfa » David Hayter, Efsanevi Katı Yılan Ford Reklamının Kökenlerini Açıklıyor teknoones
Oyun

David Hayter, Efsanevi Katı Yılan Ford Reklamının Kökenlerini Açıklıyor teknoones

Bir seslendirme sanatçısı olduğunuzda, çoğu zaman yapmanız ihtiyaç duyulan/yapmak arzu ettiğiniz bir şey, büyük bir projeye bağlı olmadığınızda, ekstra para kazanmak ve her şeyin akışını sürdürmek için birkaç minik proje yapmaktır. Sonuçta insan yiyecek yiyecek zorunda değil mi? Sadece birtakım insanoğlu ara ara bu minik gösterilerin tanıdık bir bölgeye götürmesini beklemiyor. Tekrar de yaparlar bu sebeple ara ara bu minik işlerin arkasındaki insanoğlu inektir ve ürünleri için bir crossover’a haiz olmaktan daha çok hiç bir şeyi istemezler. David Hayter yardımıyla bunun mükemmel bir örneği Twitter üstünden bütün dünyaya hatırlatıldı.

Ismini bilmiyorsanız, David Hayter, Solid Snake’in efsanevi sesidir. Metal Dişli Katı franchise. Başından beri, Snake’i efsanevi bir ses ve bulaşmak istemeyeceğiniz biri yapmış oldu. Muayyen bir Nintendo crossover’ı da dahil olmak suretiyle birçok formda ve dizide Snake’i seslendirdi. Fakat emsalsiz, sesi en gülünç halde kullanımı bir Ford reklamı sırasındaydı. Evet, kamyon şirketinde olduğu şeklinde. Hayter de dahil olmak suretiyle dizideki seslendirme sanatçılarından ikisini, Ford’un sattığı kamyonu tartışacakları bir Codec konuşmasını seslendirmek için aldılar. Hayter, Twitter’da gündeme gelmesinin peşinden reklamın peşindeki doğruyu ortaya çıkardı:

Şu demek oluyor ki evet, bu oldu. Bir taraftan, Konami’nin geçiş yapmayı kabul etmeyeceğini planladığı için Hayter’ı suçlayamayız. Başkalarıyla oynamaya erişince en iyi firma değiller. Öte taraftan, işlerin iyi mi gittiğinden ne olursa olsun memnun olabiliriz bu sebeple crossover bir tek buna değdi, fazlaca komikti ve Ford’un “tamamen kendilerine ilişkin” diyebileceği bir şeydi.

Ne yazık ki, Solid Snake ve maceraları hakkındaki daha çok haber istiyorsanız, bu fazlaca ince bir seçim. Hideo Kojima, firmanın önde gelenleriyle büyük bir çatışmanın peşinden Konami’den ayrıldığından beri, franchise’ın yalnızca bir girişi gösterildi ve muhtelif nedenlerle kimse bu giriş hakkındaki konuşmaktan hoşlanmıyor. Hem de, minik bir ümit ışığı, franchise’ın en iyi girişlerinden bazılarının yine düzenlenmesi yahut yine yapımı olabileceğidir. Ayrıca, Konami son zamanlarda birtakım özelliklerini canlandırmak için çalışıyor, bu nedenle Solid Snake ile gerçekleşmesi olasılık dışı olmayacak.

Bir tek süre gösterecek. Sadece, reklam yapımcılarının bir zamanlar Ford’un icra ettiği şeklinde reklamlarında yaratıcı olmalarını umuyoruz.

Kategoriler