Anasayfa » Bugünün Wordle Yanıtı #637 – 18 Mart 2023 Çözüm ve İpuçları teknoones
Teknoloji

Bugünün Wordle Yanıtı #637 – 18 Mart 2023 Çözüm ve İpuçları teknoones

Hala güvenli değil misiniz? Bugünün Wordle bulmacasının (#637 – 18 Mart 2023) cevabı yat. Merriam-Webster’a nazaran, kelime daha oldukça yavaş seyir için kullanılan büyük bir deniz taşıtını tarif etmek için kullanılsa da, muhtelif eğlence amaçlı deniz taşıtlarından herhangi biri için bir şemsiye terimdir. Bu, bir ketch, bir yawl, bir gulet yahut bir kesicinin aynı genel terim olan yat dibine giren çeşitler olduğu anlama gelir.

Yat, hem imla bununla beraber söyleniş açısından benzersiz bir kelimedir, bu yüzden kökenini öğrenmekle bilhassa ilgilendik. Devamlı olduğu benzer biçimde, Etymonline ihtiyacımız olan bilgiyi sağlamış oldu – kelimenin kökleri Norveççe “jaght” yahut erken Hollandaca “jaght”, bunların her ikisi de “jachtschip”in kısaltılmış bir biçimi olan Orta Aşağı Almanca “jacht”tan geliyor ve kelimenin tam anlamıyla “” olarak çeviri ediliyor. kovalamak için vapur.”

Bizim için hakkaten talihli bir gündü – kodu yalnızca üç denemede kırdık, bu da günün averajından bir noksan. WordleBot bile bulmacayı deşifre etmek için dört denemeye gerekseme duydu ve bu data bizim memnuniyetimizi mühim seviyede artırdı – Bot’u kendi oyununda yendiğimiz her gün güzel bigün. Anahtar, ihtimaller içinde yanıt havuzundaki kelimeleri standart 2.315’ten bir tek 49’a mühim seviyede azaltan açılış tahminimiz tokaydı! İkinci tahmin olan “eşleşme”den sonrasında yanıt açıktı. Umarız aynı hızda, hatta daha süratli bitirirsiniz ve daha çok zeka oyunu havasındaysanız, işte Wordle benzer biçimde hoşunuza gidebilecek öteki oyunlar.

Kaynak link

Kategoriler