Anasayfa » Bugünün Wordle Yanıtı #635 – 16 Mart 2023 Çözüm ve İpuçları teknoones
Teknoloji

Bugünün Wordle Yanıtı #635 – 16 Mart 2023 Çözüm ve İpuçları teknoones

Hala belgisiz mi? Aradığınız kelime “şarap” Merriam-Webster’a nazaran elma şarabı, meşrubat olarak içilen ya da başka mamüllerin yapımında kullanılan herhangi bir meyvenin (sadece çoğu zaman elmaların) anlatılan suyudur. Bir elma şarabı çoğu zaman fermente edilir ve bundan dolayı alkollüdür, sadece Şimal Amerikalılar bu kelimeyi fermente edilmemiş bir meyve suyu özüne atıfta bulunmak için kullanırlar.

Kelimenin tarihini Etymonline vasıtasıyla takip ettik ve köklerinin Eski Fransızca “cire” ya da “cire”, “armut ya da elma şarabı” anlamına geldiğini bulduk. Bu bununla beraber Geç Latince “sicera”dan, “shekhar”ın Vulgate’deki bir yorumundan meydana gelmektedir – herhangi bir kuvvetli meşrubat için kullanılan İbranice bir kelime. Bu kök bununla beraber Arapça “sakar” ya da “sert meşrubat” kelimesine benzer.

Bugün Wordle’ı tahmin etmek için üç tecrübe etme icap etti. Açılış kelimesi olarak “palyaço” ile gittik ve ihtimaller içinde cevapları bir tek 114’e düşürdü. Sıradaki “iskemle” tahmininden sonrasında, talihli bir üçüncü tahminde bulunduk. Umarız aynı hızla bitirirsiniz.

Kaynak link

Kategoriler