Anasayfa » Bugünün Wordle Yanıtı #559 – 30 Aralık 2022 Çözüm ve İpuçları teknoones
Teknoloji

Bugünün Wordle Yanıtı #559 – 30 Aralık 2022 Çözüm ve İpuçları teknoones

Bütün dişlek kelime oyunları yeterince aleni hale getirmediyse, bugünün Wordle’ını burada sizin için bozacağız – yanıt “molar”. Tarif olarak, bir azı dişi, ağzın peşinde büyüyen bir diştir. Bütün insanlarda, dört çeyreği kaplayan dişlerin hem üst aynı zamanda alt sıralarında birden fazla azı dişi vardır.

Delmek için yapılma ön diş setinden değişik olarak, azı dişleri, yiyeceklerinizi midenize götürmeden ilkin leziz bir macun haline getirmek için kullandığınız öğütücülerdir. Milli Tıp Kütüphanesinde gösterilen bir araştırmaya gore, “köpek” olarak malum en dış delicinin peşinde herhangi bir kadranda ikinci olan ikinci minik azı dişi, en yaygın ikinci tamamlanmamış diştir ve yalnızca rezil yirmilik diş tarafınca geride bırakılır.

İlginç bir halde, kelime, “değirmen taşı” anlamına gelen “mola” kökünden gelen “molaris” kelimesinden türemiştir. EtymOnline’a gore, “ezmek” ya da “ezmek” anlamına gelen proto-hint-avrupa kök kelimesi “mele” ye kadar uzanır. Değirmen taşı, yiyecekleri hazırlarken yeterince müsait bir halde yemek ve baharatları öğütmek için yaygın olarak kullanılan bir öğütme bloğudur. Dişiniz bu amaçla kullanılan taşlara gore fazlaca daha hassastır sadece dikkatli olun!

Kategoriler