Anasayfa » Borsada Hangi Şirketler Var?
Reklam

Borsada Hangi Şirketler Var?

Borsada Hangi Firmalar Var?

Günümüzde birçok birey tarafınca tercih edilen bir yatırım yöntemi olan borsada alım satım üstüne hasılatlar sağlanmaktadır. Borsaya para yüklemek ve bu parayı değerlendirmek temel amaçtır. Düşükten almak ve yüksekten satmak aradaki tutarın kar olarak kasada kalmasını sağlar. Bu yüzden de borsa takip gerektiren yatırım şekillerinden biridir.

Borsa Nelerdir?

Borsa bir para yatırım yöntemidir. Düşükten alınıp yüksekten satılarak parayı değerlendirme yöntemi olan borsa günümüzde birçok birey tarafınca tercih edilmektedir. Borsa oynamak için kişilerin bu yatırım yolunu sunan bir siteye üyelik oluşturmaları icap eder. Borsada yatırım yapmak için herhangi bir alt limit veya üst limit bulunmaz. Kullanıcılar istedikleri miktarlarda para yükleyerek borsaya yatırabilirler. Borsanın temeli düşük fiyattan almak ve yüksek fiyattan satarak aradaki ücreti kar olarak kenara koymaktır. Borsa ne kadar yakından takip edilirse o denli kazandıran bir yatırımdır.

Borsada Hangi Firmalar Var?

Borsada bulunan firmalar şu şekildedir: Acıbadem esenlik, Adana Çimento, Adel kalemcilik, Ak Enerji, Akbank, Akçansa, Aksa, Ak sigorta, Alkim kimya, Alkim kağıt, Altınyıldız, Anadolu ısuzu, Anadolu sigorta, Arçelik, Aselsan, Ayen enerji, Banvit, Barden tekstil, Bolu çimento, Borusan, Bossa, Burçelik, Çarşı, Çbs boya, Çelebi, Çemtaş, Çimsa, Dardanel, Dünyaya gelen gösterim tüm ortaklık, Döktaş, Duran ofset, Eczacıbaşı deva, Efes tüm ortaklık, Ege sanayi, Ege gübre, Egeplast, Ersu besin, Ford otosan, Güvence bankası, Güvence gmyo, Gedik yatırım ortaklığı, Good year, Güneş sigorta, Hektaş, Özgürlük, İdaş, İhlas ev aletleri, İhlas gmyo, İhlas tüm ortaklık, İntema, İş bankası, İş gmyo, Işıklar ambalaj, İzmir demir çelik, İzocam, Kardemir, Karsan otomotiv, Karsu tekstil, Kartonsan, Şehir besin, Koç tüm ortaklık, Koniteks, Konya çimento, Koza davetiye, Kütahya Porselen, Bağlantı bilgisayar, Lio yağ, Amblem yazılım, Marshall, Mazhar Sıkıntılı tüm ortaklık, Migros, Milpa, Sevinçli Akü, Net tüm ortaklık, Net gezim, Olmuksa, Otokar, Halbuki çimento, Parsan, Petkim, Petrol ofisi, Pınar su, Sabancı tüm ortaklık, Şeker piliç, Şekerbank, Şişe cam, Tat konserve, Tofaş araba fabrikaları, Trakya cam, Turkcell, Tüpraş, Türk Hava Yolları, Uzel makina, Vakıf gmyo, Vakıf teşebbüs, Vestel, Yapı kredi koray gmyo, Yapı kredi bankası, Yataş, Sıkıntılı enerji.

Borsada Kazanma Şekilleri Nedir?

Borsa oynamak isteyenlerin borsayı ne olursa olsun takip etmeleri icap eder. Bilhassa anlık düşüşler ve yükselişler takip edilmiş olduğu takdirde borsa her insanın tercih etmiş olduğu bir yatırım yöntemidir. Son zamanlarda bir çok birey parasını borsada değerlendirmeyi tercih etmektedir. Zamanının çoğunu internette geçiren kişiler borsayı takip ederek borsadaki şirketlerin düşmesini beklerler. Fikir alım yapmak ve yükselince satım yapmak borsanın en mühim unsurlarından biridir. Yakın zamanda borsadan çok yüksek tutarlarda kar sağlamak mümkündür. Anlık yükselişler ve düşüşler kişilere en çok kazandıran şeylerden biridir. Bu yüzden borsayı yatırım aracı olarak kullanılan kişiler genel anlamda borsanın açılış ve kapanış saatlerine gore piyasayı takip ederek hamle yapmaktadır.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Kategoriler