Anasayfa » Arabanızda Wi-Fi Kullanmanın En Kolay Yolu teknoones
Teknoloji

Arabanızda Wi-Fi Kullanmanın En Kolay Yolu teknoones

Arabanızda Wi-Fi erişimine haiz olmanın en bayağı yolu, telefonunuzu bir mobil erişim noktası olarak kullanmaktır. Bir çok parlak zeka telefon bunu yapabilir, kısaca ihtiyacınız olan donanıma aslına bakarsanız sahipsiniz. Veriler için telefonun hücresel planını kullanan bir Wi-Fi erişim noktası olarak neredeyse her Android yahut iOS cihazını kurabilirsiniz. Bu, çoğu zaman onu açmak ve arkasından cihazınızla Wi-Fi ağına bağlanmak kadar bayağı bir meseledir.

Bir erişim noktası kullanmayla alakalı mesele, taşıyıcı kısıtlamalarında yatmaktadır. Planınızda müddetsiz veri olsa bile, oldukca azı müddetsiz faal nokta kullanımına haizdir (ve haiz olanlar çoğu zaman maliyetlidir). Limitler 5 GB ile 50 GB içinde değişebilir. Birtakım “müddetsiz” planlar, özelliği kullanmak için ekstra ödeme yapmanızı sağlar ve birkaçı buna tamamen izin vermez. Sınırı olan bir veri planınız var ise, düzgüsel veri havuzunuzun yalnızca bir kısmını kullanabilirsiniz yahut operatörünüz faal noktalara asla izin vermeyebilir. Hotspot verileri ek olarak 4G ve hatta 3G bağlantılarıyla sınırı olan olabilir. Herhangi bir karar vermeden ilkin ayrıntıları öğrenmek için operatörünüze danışın.

Ek olarak, telefonların öteki cihazlara Wi-Fi erişimi sağlayacak halde tasarlanmadığı da bir gerçektir. Sinyalleri sıska olabilir yahut sınırı olan bir menzile haiz olabilir ve acele durumlarda çalışsa da çoğu zaman ülkü değildir.

Kategoriler