Anasayfa » Apple, Premier Lig İçin Hamle Yaptı! teknoones
Teknoloji

Apple, Premier Lig İçin Hamle Yaptı! teknoones

Günümüzün en başarı göstermiş teknoloji şirketlerinden önde gelen Apple, Spor müsabakalarını Dijital içerik platformunda yayınlamak için Premier Lig gösterim haklarını satın almak için hamle yapmış oldu.

Değişen teknolojinin gelişmesiyle beraber birçok dijital içerik platformu yaşamımıza dahil oldu. karşın Netflix ve Disney+ Apple TV+ şeklinde platformlar popüler olsa da Apple TV+ hikayesinde güvenilir adımlarla ilerleyerek kendini geleceğe hazırlıyor.

Dizi, film, belgesel şeklinde içeriklerin yer almış olduğu ve milyonlarca kişiyi ağırlayan platform, futbol maçlarına da ehemmiyet vermeye başladı. Premier Lig için öneri vermeye hazırlanan platform, Major League Baseball ve Major League Soccer ile bir antak kalma yapmış oldu.

İngiltere Premier Lig ile İngiltere Futbol Ligi’nin alt liglerindeki maçlar, anlaşmanın arkasından Apple TV+ platformunda yayınlanmaya başlamış olacak. İngiltere’deki Premier Lig şu anda Sky Sports, BT Sport, BBC Sport ve Amazon’da yayınlanıyor.

apple tv plus premier lig

Apple TV+ için Premier League teklifi fazlaca yakında sunulacak. Ihtimaller içinde anlaşmanın arkasından Premier Lig maçları bu platform üstünden izlenecek.

LG, Apple TV, Apple Music ve AirPlay’i webOS Hub tabanlı TV’lere getiriyor

— reklam —

Kaynak link

Kategoriler