Anasayfa » Android’in Yeni Fotoğraf Seçici Sihirli Bir Şekilde Ortaya Çıkmaya Başlıyor
Teknoloji

Android’in Yeni Fotoğraf Seçici Sihirli Bir Şekilde Ortaya Çıkmaya Başlıyor

Uygulamalarda paylaştığınız medyayı seçmenin daha güvenli ve (umarız) daha tutarlı bir yolu olarak ilk kez Android 13 ile birlikte sunulan yeni Fotoğraf Seçici, bu hafta daha yaygın olarak kullanıma sunuluyor. Google’ın arka uçtaki bir değişikliği, görünüşe göre yeni seçiciyi bir güncellemeye ihtiyaç duymadan bir grup uygulama için kullanılabilir hale getirdi.

tarafından tespit edildi Mişaal RahmanGoogle, arka planda yapabilecekleri farklı bir amaca yanıt vermek için Fotoğraf Seçici’yi güncelledi. Artık bazı uygulamalar, sırf Android artık onu aramayı sevdiği için yeni Seçici’yi gösterecek. Ve bu aslında bir Android 13 olayı olsa da, Google kesinlikle Android 11’e destekledi, ancak sözde desteklenmiş bu, Android’in eski sürümleri için bile geçerlidir.

Aramak isterseniz Twitter, Google Keep, Mesajlar ve Sohbet’in yanı sıra Slack, Instagram ve Sync for Reddit ve Reddit is Fun gibi birkaç reddit uygulamasında bulabilirsiniz. Referans için yukarıdaki resimde Google Keep’te çektim.

Bu en çılgın değişiklik olmasa ve çoğunuz bunu fark etmemiş olsa da, bu yeni bir şey. Android 13, uygulamalarınızın telefonunuza fazla erişmesine gerek kalmadan medya dosyalarını alması için bir yol olarak getirdi. Bu, bir uygulamanın tüm medya kitaplığınızı almadığı ve bunun yerine, mantıklıysa, yalnızca ona verdiğiniz şeyi aldığı bir tür salt okunur erişim gibidir. Ayrıca, seçicinin Sizin tasarladığınız Malzemeyi ve renkleri üstlenmesini de seviyoruz.

Ah, ve herhangi bir nedenle yakın zamanda çekilmiş veya indirilmiş fotoğrafları göremiyorsanız, tüm belge alanınıza göz atmak için Seçici içindeki 3 noktalı menüye dokunabilirsiniz. Çok miktarda medyaya sahip olanlar için kullanışlı bir albümler sekmesi de var.

Bir bak!

Kategoriler