Anasayfa » Android 14’ün İlk Betası Geldi: İşte İçeriği teknoones
Teknoloji

Android 14’ün İlk Betası Geldi: İşte İçeriği teknoones

Bahsedilmiş olduğu şeklinde, ilk beta sürümündeki birçok mühim güncelleme geliştiriciye özeldir. Sistem Paylaşım Sayfası ve Kullanıcı Arayüzü, onları daha kullanıcı dostu hale getirecek ince ayarlar aldı. Grafikler ve özelleştirme seçenekleri de arttı, bu yüzden Android’in son olarak sürümüyle uygulamaları daha da benzersiz hale getirmek olası. Yollar artık sorgulanabilir ve enterpolasyonludur, bu da geçiş oluşturmaya ve vektör grafikleri meydana getirmeye destek sağlar. Tatbik başına dil tercihleri ​​de geliştirildi.

Beta testinin büyük bir bölümü tatbik uyumluluğuna odaklanır ve bu, hem geliştiricilerin bununla birlikte düzgüsel kullananların bilmesi ihtiyaç duyulan bir şeydir. Android’in her yeni sürümünde, mevcut uygulamalarda minik ve büyük sorunların ortaya çıkma potansiyeli vardır. Geliştiricilerin kendi uygulamalarını denemeleri teşvik edilir ve genel kullanıcılardan tertipli olarak kullandıkları uygulamalarda gördükleri hataları bildirmeleri istenir.

Genel özellikler açısından geri oku bir yenileme aldı. Birazcık daha bariz hale getirildi ve şimdi cihazın genel temasıyla birazcık daha iyi eşleşmelidir. Emniyet artırılmıştır, bu yüzden kullanıcı verileri daha iyi korunmalı ve “eleştiri eylemler” beklenmedik bir halde gerçekleşememelidir. Bu işlemler, para transferlerini ve bir alışveriş uygulamasından bir şeyler satın almayı ihtiva eder.

Gelecek aylarda sonraki beta sürümleri kullanıma sunulduğundan, daha çok özelliğin ortaya çıkması planlanıyor ve daha çok cihazın işletim sistemini deneyebilmesi gerekiyor.

Kaynak link

Kategoriler