Anasayfa » 6 Ocak Raporu: Kaçırmış Olabileceğiniz 11 Ayrıntı teknoones
Teknoloji

6 Ocak Raporu: Kaçırmış Olabileceğiniz 11 Ayrıntı teknoones

İyi bir noktaya değinmek gerekirse: Başkan Yardımcısını çevreleyen Gizli saklı Servis ajanları, başkanlık halefliği için sıradaki adamı korumak için ölümüne bir savaşım içerisinde olacaklarına inanıyorlardı. Başkanlık güvenliği ve onlarca sene öncesine dayanan tarih ile alakalı okudum ve yazdım ve paralel bir takım tehlike düşünemiyorum, kim bilir 1958’de Caracas’ta Başkan Yardımcısı Richard Nixon’ın konvoyunun saldırıya uğraması haricinde. “yabancı topraklardayken üst seviye bir Amerikalı yetkiliye karşı şimdiye kadar yapılma en şiddetli hücum.”

4. Büyük bilinmeyenler devam ediyor

Komitenin belirttiği benzer biçimde, 30’dan fazla şahit, kendi kendini suçlamaya karşı Beşinci Değişim ayrıcalığına başvurdu ve bu da komitenin bilgisinde birtakım mühim boşluklara yol açtı. Raporda belirtildiği benzer biçimde, “Komite, müvekkillerine Komite’ye yanlış ya da yanıltıcı tanıklık yapmalarını öneri etmiş olabilecek birtakım avukatlar (bazıları eski Başkan’a bağlı gruplar tarafınca ödenen) dahil olmak suretiyle, soruşturmasını engellemeye yönelik potansiyel çabalara ait mühim endişelere haizdir.” Herhangi bir potansiyel Hakkaniyet Bakanlığı iddianamesi ve soruşturmasının Beyaz Saray’ın ve Steve Bannon ve Roger Stone benzer biçimde insanların rolünün perdesini aralayıp açmaması entresan olacak.

5. Trump’ın planının birtakım bölümleri, seçimlerin sayılması ve onaylanmasıyla alakalı her düzeydeki hükümet yetkilisini hedef aldı.

6 Ocak Komitesi’nin geçen yaz meydana getirdiği en acıklı duruşmalardan biri, Başkan Trump’ın harp alanı eyaletlerinde oyları saymak ve onaylamakla suçlanan görece anonim yöresel ve eyalet yetkililerine yönelik pervasız şahsi saldırıları özgür bırakmasına odaklandı – saldırılar oldukca gaddar ve Yanlış bir şey yapmayan ve partizan olmayan rollerde vazife meydana getiren birtakım yetkililerin emniyet endişeleri sebebiyle evlerinden kaçması kaygı verici. Ve nihai rapor, Trump’ın destekçilerini Arizona, Pensilvanya, Michigan ve Georgia benzer biçimde yerlerdeki yetkililerin üstüne salmaya yönlendirdiği korkulu retorik ve daha da kötüsü ile alakalı sayfalarca ayrıntıyla dolu.

Arizona’da, komitenin bildirdiğine nazaran, “Maricopa İlçe Kaydedicisi Adrian Fontes, Kurultay önünde, ailesinin tahliye edilmeleri gerekebilir diye ‘çantalarını’ topladığını ve tehditler sebebiyle çocuklarını ‘aileden kovduğunu’ söylemiş oldu. yönelik ciddi tehditlerin peşinden minimum üç gün süreyle eve [his] Ailenin güvenliği.[Trump] ya da kadrosu fena niyetli bir halde Shirkey’nin şahsi cep telefonu numarasını ve Chatfield için yanlış olduğu ortaya çıkan bir numarayı tweetledi. Shirkey bundan sonrasında ortalama 4.000 kısa ileti aldı ve başka bir yurttaş, Chatfield’a yönelik aramalar ve metinlerle dolup taştığını bildirdi. Komitenin söylediği benzer biçimde, Trump ve öteki sayısız destekçiden gelen tehditler Amerikan dışı ve kabul edilemezdi: “Bu, yeniden, her biri görevli tutulması ihtiyaç duyulan haydutların ve suçluların davranışıdır.”

Rapor, seçim yetkililerinin ötesinde, Trump kampanyasının, eyaletlerinin müsait biçimde onayladığı benzer biçimde Biden yerine Trump’a oy verecek insanoğlu olan düzmece seçmen listeleri oluşturma ve Milli Arşivler ve Kurultay’ye iletme çabaları ile alakalı birçok yeni tafsilat yer alıyor. 6 Ocak tutanağından sonrasında geriye kalan entresan sorulardan biri, herhangi bir eyaletteki eyalet başsavcılarının mı yoksa yöresel savcıların da ihtimaller içinde suçlamalar için düzmece seçim planının kanıtlarını okuyup inceleyip incelemeyecekleri.

6. Trump’ın yasal ve cezai ifşası reel

6 Ocak Komitesi’nin kendi kabahat sevkleri Aralık ayında manşetlere taşındı, sadece nihai rapor bizlere federal yargıç David Carter’ın komitenin emekleri sebebiyle mahkeme mücadelesinin bir parçası olarak Başkan Trump’ın muhtemelen iki ceza kanununu ihlal etmiş olduğu kararına vardığını hatırlatıyor: 18 USC § 1512(c) ) (Seçim oylarını saymak için Kurultay’nin resmi işlemlerini yolsuzca engellemek, engellemek ya da etkilemek); ve 18 USC § 371 (Amerika’yi dolandırmak için komplo oluşturmak). Ve hakikaten de, bu tutanağa bakan herhangi bir savcı, hem yolsuzluk eylemlerine ait oldukca sayıda delil görecek bununla beraber bilhassa, data Trump’ın yolsuzluk yaptığını anladığını – bu sebeple Beyaz Saray yardımcıları, avukatlar ve kampanya yetkilileri ona bu şekilde yaptığını söyleyip durdu. Komitenin yazdığı benzer biçimde, “Başkan Trump, planlarını sürdürmek için yozlaşmış, dürüst olmayan ve yasa dışı seçimler yapmış oldu.”

7. Hakkaniyet Bakanlığı çöküşün eşiğine geldi

Nixon’ın 1973 Cumartesi Gecesi Katliamı ve NSA’nın telefon dinleme programı STELLAR WIND üstünden 2005 Comey-Mueller-Bush hesaplaşması ile alakalı kitaplar yazmış biri olarak, Trump’ın Jeffrey Clark’ı iyi mi vekil avukat olarak görevlendirmeye çalıştığını özetleyen bölümleri okurken gözlerim fal taşı benzer biçimde açıldı. general, tarzı bozmak için son kumarlarından birinde – nerede ise Hakkaniyet Bakanlığı’nın bütün liderliğinin çekilme etmesine yol açan bir vaka. Bill Barr, elbet erken çekilme etmişti ve Ocak 2021’de, başsavcı vekili Richard Donoghue ile beraber bakanlıktan görevli başsavcı vekili Jeffrey Rosen’ı bırakmıştı. DOJ’nin seçimle alakalı şüpheleri bulunduğunu söyleyen bir mektubu imzalamaya hevesli olan Clark’ı kurmaya çalışırken ikili, Trump ile yüz yüze geldi. Donoghue, mektubun “bizi bir anayasal krize sürüklemiş olma” olasılığını görmüş oldu ve Beyaz Saray danışmanı Pat Cipollone bunu bir “cinayet-intihar anlaşması” duyuru etti.

Trump ısrar etse de, değişikliği zorlarsa öteki bütün başsavcı yardımcısının çekilme edeceği hikayesinde bilgilendirildi – sadece komitenin emek harcaması, hesaplaşma ortaya çıkarken bile, “Çağıl Beyaz Saray belgeleri, Clark’ın çoktan [italics in original] başsavcı vekili olarak atandı.” Sonunda, potansiyel kitlesel istifalar artınca Trump geri adım attı ve kendisi de Trump’ın oldukca sevilmiş olduğu bir birey olan başsavcı yardımcısı Steve Mani’e, “Clark burada tek başına, düşmanca bir binada kalacaktı, kalan o insanoğlu ve hiç bir şey olmayacaktı. tamamlamak.” Mani, Clark’ın bir “mezarlığa” liderlik edeceğini söylemiş oldu. Trump nihayetinde “Kırılmaya değmeyecek” dedi ve planı iptal etti.

8. Amerika hükümeti, 6 Ocak’ta fena şeyler olabileceğine dair emin, sağlam istihbarata sahipti ve harekete geçmedi

Komite, idare edici özetinin ikinci cümlesinde, Trump’ın 6 Ocak’ta olan her şeyin sahibi bulunduğunu açıkça ortaya koyuyor ve “ağır basan ve direkt kararı: 6 Ocak’ın ana sebebi tek bir adamdı, diğerlerinin de takip etmiş olduğu eski Başkan Donald Trump. 6 Ocak olaylarının hiçbiri onsuz olmazdı.” Sadece komite tutanağından da açıkça görülüyor ki, Amerika hükümeti, hem emniyet teşkilatları bununla beraber üst seviye Beyaz Saray mensubu, başkanın 19 Aralık’ta attığı tweet’e cevap olarak 6 Ocak’ta silahlı ve sertlik yanlısı kişilerin Washington’a geleceği yönündeki ikazları dikkate almadı. 2020, onları çağırıyor ve “Orada olun, yırtıcı olacak!”

Aslen, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley, Müdafaa Bakan Yardımcısı David Norquist’in bir Milli Emniyet Konseyi çağrısında “en büyük tehdit, Kurultay Binası’na direkt bir saldırıdır” söylediğini hatırlıyor. Milley’nin söylediği benzer biçimde, “Hiç unutmayacağım.” Gizli saklı Servis, kaygı verici tweet’leri anlatan “Silahlı ve Hazır, Sayın Başkan” başlıklı bir belgede Noel arifesinde ve bilhassa yakıcı cumhurbaşkanı tweet’inden bahseden 30 Aralık’ta bir iç haber alma brifinginde de dahil olmak suretiyle onlarca kere uyarıldı. Capitol Polisi, hem sivil aşırıcılık araştırmacıları bununla beraber 29 Aralık’ta ikazlar ileten Gizli saklı Servis tarafınca uyarıldı. FBI, 5 Ocak’ta DC bölgesi haber alma bülteni yayınladı ve “Washington, DC’de Sertlik Potansiyeli” uyarısında bulunmuş oldu. 6 Ocak 2021’de Planlanan ‘StopTheSteal’ Protestosuyla Bağlantılı Alan.” Bülten, Kurultay Binası’nın Trump yanlısı bir internet sayfasında gösterilen haritalarını bile içeriyordu. Ve ötesinde oldukca daha fazlası vardı.

Kategoriler