Anasayfa » 3D Yazıcılarla Kaliteli 3D Plastik Ürünler Üretin
Reklam

3D Yazıcılarla Kaliteli 3D Plastik Ürünler Üretin

3D Yazıcılarla Kaliteli 3D Plastik Ürünler Üretin
3D Yazıcılarla Kaliteli 3D Plastik Ürünler Üretin

3D Yazıcılarla Kaliteli 3D Plastik Ürünler Üretin

3d teknolojisi, endüstri 4.0’a yani bilgisayarlaşan bir dünyaya adım atıldığından beri sanayiye yeni bir bakış getirmiştir. Bu teknolojiyle artık 3d modellemeler üretmek kolay bir hale gelmiştir. Böylece 3d yazıcılar ve tarayıcılar sayesinde istenilen formlarda ürünler elde edilmektedir. Bugün 3d yazıcılar ve tarayıcılar ile buna uygun yazılımlar endüstrinin birçok kolunda kullanılmakta olup işletme performansını artırmaktadır. Örneğin; 3d modelleme ve 3d baskılar üç boyutlu yazıcılar sayesinde kaliteli bir şekilde elde edilmektedir. Aslında 3d yazıcıların ilk çıkış tarihi 80’li yıllara uzanır. Ancak prototip olmaktan çıkarak endüstri uygulamalarında kullanılması 2006’da mümkün olabilmiştir. 3d yazıcılar da kendi içinde farklı teknolojilere sahiptir. PLA ve ABS teknolojili yazıcılar plastik malzemeleri esas alarak ısı yoluyla muhtelif formatlarda 3d modelleme ve baskılar ortaya koyar. SLS teknolojili 3d yazıcılarsa, plastik dışında seramik ve metal malzemeleri de kullanarak ürün çıkartmada kullanır. Dolayısıyla gerek PLA gerekse SLS teknolojili 3d yazılar, 3d plastic ürün kombinasyonları oluşturmada ideal ürünlerdir. teknoloji

3D plastik teknolojisi

Bu teknolojinin uygulandığı en temel cihaz 3d yazıcılar olup öncesindeyse 3d tarayıcıda taratılmaktadır. Daha sonra plastik oyuncaklar, süs eşyaları, plastik inşaat malzemesi gibi çok sayıda 3d plastic ürünleri imal edilmektedir. Ürünlerin ortaya çıkış sürecinde, örneğin PLA teknoloji yazıcılarda PLA polimerler başka plastik malzemelerle de karıştırılmalıdır. Baskı sıcaklıklarında ise oda ortamı 20-50 C arasında olmalıdır. Mavi bant ya da saç spreyi mataryelleriyle tablaya yapışma özelliği gösterirler. Sonuç olarak, 3d plastik olsun diğer ürünler olsun günümüz teknolojisinde 3d yazıcılar aktif bir rol üstlenmiştir. Firma olarak satışa sunduğumuz 3d yazıcı ve tarayıcı ürünler sayesinde üç boyutlu plastik ürünler imal edebilirsiniz. Ürünlerimiz son teknoloji barındırmakta olup garanti kapsamında müşteri memnuniyetine dayalı bir teknik servis hizmeti sunmaktadır. Ürünlerimizi güvenle alabilirsiniz.

Benzersiz Tasarımlar

Bilgisayar destekli tasarım anlamına gelen 3d cad design sayesinde yeteneklerin tüm dünyayla paylaşılabilmesi mümkün olmaktadır. Sanal ortamda yapılan 3 boyutlu modellemeler gerçeğe en yakın deneyimi yaşamaya yardımcı olmaktadır. Şirketimiz tarafından üretilen programları ve teknik cihazların piyasada bulunan benzerlerine oranla daha uzun süre kullanılabilmesi söz konusudur. Hem kaliteli hem de uygun fiyatlara sahip olan teknolojik cihazların üretimini ve satışını yapan firmamız teknolojik ürün pazarında hızla gelişmeye ve büyümeye devam etmektedir.

Farklı Sektörlerde Kolay Kullanım

Mimarlık ve mühendislikle ilgili sektörler başta olmak üzere, pek çok farklı sektörde 3d cad design programları kullanılmaktadır. Teknolojinin gelişmesi sayesinde yapılan işlemler çok daha az zaman almaktadır. Özgün tasarımların yapılmasını gerektiren kimi iş kollarında da bu tür programlar büyük yarar sağlamaktadır.

Gerçek Üstü Görüntüler 

Firmamız tarafından kullanıcılara sunulan tasarım programlarının tamamında gerçekçi görüntüler bulunmaktadır. Yapılan çizimlerin fotoğraf ya da videodan ayırt edilebilmesi oldukça zor olmaktadır. Gerçeğe uygun renkler, günışığı, yükseklik, zeminin yapısı gibi çok sayıda faktörün hesaba katılmasıyla oluşturulan programların geliştirilmesi için alanında uzman kişiler çalışmaktadır. Her detayın düşünüldüğü bu programlarda tasarımlar ve çizimler yapmak profesyonel hale gelme sürecini hızlandırmaktadır. Şehir planlaması gibi önemli işlerde de kullanılan bu programlar, sosyal hayatı da etkiledikleri için önem taşımaktadır. Programda yeşil alanların, yüksek ya da alçak bölgelerin, yapıların, yapı detaylarının, renklerin ve daha pek çok noktanın belirgin hale getirilmesi mümkün olmaktadır.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Kategoriler