Anasayfa » 3D Teknolojisiyle Hayal Gücünüzü Genişletin
Reklam

3D Teknolojisiyle Hayal Gücünüzü Genişletin

3D Teknolojisiyle Hayal Gücünüzü Genişletin 3D tarayıcı nedir?
3D Teknolojisiyle Hayal Gücünüzü Genişletin 3D tarayıcı nedir?

3D Teknolojisiyle Hayal Gücünüzü Genişletin 3D tarayıcı nedir?

3D tarayıcı isminden de anlaşılacağı üzere 3 Dimensions, yani üç boyutlu kreasyon ürünleri ortaya çıkarılması için tasarlanmıştır. Bunun için herhangi bir gerçek varlık, tarayıcı tarafından dijital olarak algılanır. Sayısal algılama sonrasında nesne bilgisayar ortamında biçimlendirilip 3D yazıcı için hazır hale getirilir. Böylece ortaya 3 boyutlu tarama nesnesi çıkar. Önceki teknolojilerde yazıcılar kağıt ve benzeri unsurlarda sadece 2 boyutlu olarak sayısallaştırıp nesneyi ortaya çıkarmaktaydı. Ancak 3D tarayıcı ve sonrasında 3D yazıcı sayesinde bu konuda devrimsel bir atılım sağlanmıştır. Üstelik çıktı emrinden önce sayısal olarak aktarılan nesne üzerinde düzeltmeler, ekleme ya da çıkarmalar yapılabilmektedir. Yöntemsel olaraksa lazer ve optik teknolojisi kullanılmaktadır. 3D yazıcı ve 3D tarayıcılar sayesinde hediyelik eşyalardan, heykel, hatta protez bacağa kadar çok sayıda ürün ortaya çıkarılabilir.

3 Stl Dosyalarla Üretken 3D Modellemeler Oluşturun 3D teknolojisinin avantajları nelerdir?
3 Stl Dosyalarla Üretken 3D Modellemeler Oluşturun 3D teknolojisinin avantajları nelerdir?

3D tarayıcı nasıl çalışır?

3D tarayıcının çalışması öncelikle nesnenin taratılmasıyla başlar. Bu taratma süreci lazer ve optik teknolojisiyle gerçekleşir. Sonraki aşamada tarayıcıda algılanan dijitalleştirilmiş veriler 3D yazıcıya gönderilir ve nihai ürün çıkar. Bununla birlikte gerçek nesne ile taratılan sayısal veriler sonrasında birebir çıkmama olasılığı vardır. Buna yol açan etmenlerse taratılan nesnelerin parlaklığı, kirli olması, fazlaca girift olmasıdır. Ancak genellikle birebir ürünler elde edilmektedir. Sizler de 3d tarayıcı almayı düşünürseniz, firmamızın yüksek çözünürlük kapasitesine sahip kaliteli ürünlerini güvenle tercih edebilirsiniz. Ürünlerimiz sayesinde tersine mühendislik, ürün modelleme, kalite kontrol işlemi gibi birçok önemli işi etkili bir şekilde yapabilirsiniz. teknoloji

Kalıp Teknolojisi Nedir? Kalıp Teknolojisi

Mekanik bir düzlem olan kalıp üzerinde en doğru kalıp teknolojisi belirlenerek yüksek performanslı bir seramik elde edilmektedir. Sert olan görevler için daha sert akımlar gerekmektedir. Özellikle metal işlemelerde olmak üzere, kullanılan takımların çok fazla ağır yüklere maruz kaldığı üretim yöntemine kalıp teknolojisi denilmektedir.
Bir tarafta kalıp ile sertleştirilen levhalar benzeri sert olan malzemeler, diğer mekanik işlemede takım aşınmasının erken olmasına yol açmaktadır. Diğer bir yandan ise çelik olan takımlar üzerinde alüminyum benzeri tortulaşmalar ve yapılaşmalar oluşmaktadır.

Kalıp Teknolojisi Hizmetlerimiz

Firmamız, alanında hammaddeden biten mamule kadar olan tüm süreçlerde ihtiyaç olan kalıpların tamamını kendi bünyesinde tasarlayarak üretme kabiliyetine sahip nadir tedarikçilerden biridir. Müşterilerimizden gelen her türlü tasarım değişikliği ve buna benzer taleplere hizmetimiz sayesinde hem hızlı hem de etkin çözümler sunuyoruz.
Yüksek bir kapasiteye sahip olan kalıp teknolojisi, 7 / 24 çalışan elemanlarımız ile olası her türlü sorunlara anında müdahale edilmektedir. Seri üretime geçişlerde de esnek çözümler sağlayan firmamız, kendi bünyesinde çok güçlü olan bir işlem merkezine ve bilgi birikimine sahiptir.

En doğru kalıp teknolojisini belirlemek amacı ile baskının şeklinin ve amacının çok iyi belirlenmesi gerekmektedir. Maliyet, kalite, baskı, traj, mürekkebin hızı gibi faktörler altında en uygun kalıp teknolojisinin seçilmesi gerekmektedir. Bu konuda deneyimli teknik elamanlar ile çalışan firmamız, en iyi ve en kaliteli kalıp teknolojisi hizmetini vermektedir.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Kategoriler