Anasayfa » 2023 Ford Maverick Tremor İncelemesi: Doğru Kamyon, Yanlış Motor teknoones
Teknoloji

2023 Ford Maverick Tremor İncelemesi: Doğru Kamyon, Yanlış Motor teknoones

Tremor paketini yalnızca Ford’un 2.0 litrelik turboşarjlı sıralı 4 motoruyla donatılmış Mavericks’te belirleyebilirsiniz. 250 beygir gücü ve 277 pound-feet tork ile, oldukca kuvvetli bir motor ve 8 vitesli otomatik şanzıman iyi ayarlanmış, gaza bastığınızda yumuşak bir halde vites küçültüyor. Ne yazık ki, bu motor hem rölantide aynı zamanda hızlanma altında ayrım edilir vibrasyon ve sert bir işitsel nitelik ile son aşama kaba. Durdur/başlat sistemi de fazlaca kaba fakat her neyse ki bilgi-eğlence ekranının derhal altındaki büyük bir düğmeyle kolayca dönem dışı bırakılabiliyor.

Başka bir kusur: Tremor yükseltmesi, Maverick’in öteki modellerden 300 pound daha azca olan 1.200 pound yük nakliyat kapasitesi ile nakliyat kabiliyetlerini engelliyor. Üstelik, normalde turboşarjlı Mavericks’te bulunan 4K Tow paketini ekleyemezsiniz. Başka yerlerde, bu seçenek kamyonun çekme kapasitesini 4.000 pound’a çıkarıyor. Ayrıca Tremor, 2.000 pound ile sınırlandırıldı.

Tekrar de en fena mesele? Yakıt ekonomisi. Eşi olmayan dört tekerlekten çekiş kurulumu sebebiyle, Maverick Tremor’un EPA’ya bakılırsa 20 mpg kent, 24 mpg otoyol ve 21 mpg kombine olarak geri döneceği tahmin ediliyor ve Los Angeles etrafında bir haftalık düzgüsel sürüş esnasında, yalnız yaklaşık 19 mpg. Ayrıca, dört tekerlekten çekişli Tremor olmayan Maverick’in kent içi 22 mpg, otoyolda 28 mpg ve kombine olarak 24 mpg getirmesi umut ediliyor. Ve ihmal etmeyin, temel Maverick’in 2,5 litrelik hibrit I4 motoru etkisinde bırakan bir 40 mpg kent içi, 33 mpg otoyol ve 37 mpg kombine güce haizdir – aynı zamanda güvenli bir halde.

Kaynak link

Kategoriler